DaWino

Foodie F 27 sierpnia 2014

Nowy sklep z winem i winebar powstał tydzień temu na Ursynowie. DaWino łączy ofertę dużego wyboru włoskich win i lokalnych polskich piw kontraktowych. Wśród win dominują te z Toskanii, ale są też przedstawiciele innych włoskich regionów winnych. W sklepie kupimy polskie sery zagrodowe, polskie i włoskie wędliny, jak i inne produkty spożywcze typu musztardy, chrzany, soki, konfitury do serów. Na miejscu można spróbować włoskich dań w restauracji na piętrze. Menu jest krótkie i obejmuje standardy włoskiej kuchni. Wszystkie sprzedawane produkty są wybrane osobiście przez właściciela.

DaWino

Zdjęcie: DaWino Fanpage

PRAKTYCZNE INFORMACJE:

Adres: Rosoła 48 lok. D, Warszawa

Godziny otwarcia: wt. – czw.: 14:00 – 21:00, piąt.: 14:00 – 22:00, sob.: 10:00 – 22:00, niedz.: 12:00 – 19:00

Telefon: 885 505 152

Strona internetowa: Facebook

Rodzaj kuchni: przekąski, włoska

Klimat / Atmosfera: luźna

Dzielnica: Ursynów


Pokaż Warsaw Foodie na większej mapie

 • Aneta

  Bardzo słaby lokal, Włoch na pewno nie przypomina. Jedzenie to pomieszanie z poplątaniem jeśli chodzi o menu – trochę włoskiego, trochę polskiego. Do tego włoskie wina, ale również polskie piwa. Jeśli coś nazywa się winiarnia czy jakkolwiek chce się pozycjonować jak lokal związany z włoskimi tradycjami to w mojej opinii nie powinien mieszać polskich wyrobów mięsnych z włoskimi winami i makaronami (podkreślam, że jedyne co było włoskie w daniu z makaronem to sam makaron, co prawda rozgotowany, dodatki bardzo słabe, źle dobrane i połączone ze sobą.

  NIE POLECAM, NIE POLECAM, NIE POLECAM.

 • Anka

  W sklepie duży wybór włoskich win, bardzo dobre polskie wędliny i sery, ciekawe smaki, świetnie się przechowują, widać, że nie jest to przemysłowa produkcja. Raz kupiłam pierogi zrobione w restauracji nad sklepem i to mnie zachęciło do wizyty w restauracji na górze. Bardzo dobre gnocchi z serem pleśniowym i całkiem poprawna kaczka. Miła, niezobowiązująca atmosfera. Obsługa w restauracji nie jest zbyt pomocna, przydałoby się trochę więcej kontaktu z klientem, na dole w sklepie znacznie lepiej pod tym względem. W sumie fajne miejsce na obiad lub kolację z przyjaciółmi. Polecam.

 • Andrzej

  Duży wybór ciekawych win włoskich, trafiłem na atrakcyjną promocję, bardzo miła i rzeczowa obsługa, będę z pewnością wracał.