Foodie Week: Służę Kawą, Paleta Smaku i Café Furkot

Foodie F 15 września 2014

NOWE MIEJSCA: Pod koniec sierpnia w centrum Warszawy, niedaleko stacji metra Świętokrzyska otworzyła się nowa włoska restauracja Spacca Napoli. Również w sierpniu, ale na Chłodnej powstała restauracja Cafe Furkot– nowoczesna restauracja europejska. Nowy foodtruck Parowóz serwować będzie chińskie pierożki na parze.Na Pradze Południe powstała Paleta Smaku – ideą miejsca jest serwowanie jedzenia dla każdego i w dobrych cenach. Przy ulicy Bacha w nowej siedzibie Służewskiego Domu Kultury powstała kawiarnia Służę Kawą.

WYDARZENIA: Wegański i wegetariański piknik Wege festiwal foodtruckowy odbył się w sobotę na Saskiej.Waffle bar zapraszał na Funky Waffle czyli waffle w rytmie funky. Odbyła się także cykliczna impreza organizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa, której tematem przewodnim jest Wisła – Święto Wisły.

OTWARCIE WKRÓTCE: Nowego gospodarza zyska restauracja na Jasnej. Do tej pory znana, jako miejsce Magdy Gessler przemianuje się na Gar Jakubiaka.

 Foodie_Week_Wrzesien_2014_2_original (640x393)

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl nad Wisłą odkrywała uroki hiszpańskich tapasów w Fiesta i Siesta, a na Żoliborzu kuchnię wegetariańską w Ósmej Kolonii.

Froblog.pl sprawdzała nowe bistro na Kruczej Bistro 8 i pół

Podróżu-jemy odwiedzili bar orientalny serwujący wyłącznie dania wegańskie Loving Hut

Little Hungry Lady żałowała, że tak późno trafiła do BTW Bottega Kulinarna

Kulinarna Krytyka ponownie wybrała się do L’Enfant Terrible i ponownie się zachwycała