Foodie Week: Banda Inteligentów, Best Seler i Warsaw Restaurant Week

Foodie F 27 października 2014

NOWE MIEJSCA: Banda Inteligentów to nie tylko zabawna nazwa, ale i zupełnie nowa ciekawa kawiarnia literacka na Pradze Północ. Na miejscu Przystanku MDM na Waryńskiego powstało nowe wegańskie miejsce o nazwie BEST SELER.

NOWA ODSŁONA: W nowej odsłonie pojawił się sklep i bar z kuchnią Bliskiego Wschodu Samira. Miejsce przeniosło się z Pól Mokotowskich na Powsińską. Z kolei znany ze swojej lokalizacji na Nowym świecie Sketch znalazł swoje nowe miejsce w Teatrze Wielkim.

WYDARZENIA: Kulinarne targi Warszawski Smak Słodki odbyły się w niedzielę w klubokawiarni Znajomi Znajomych na Wilczej. Natomiast w dniach 7-9 listopada odbywać się będzie Warsaw Restaurant Week, sprzedaż biletów rozpoczęła się w zeszłym tygodniu.

ZAMKNIĘCIA: Niestety, po dwóch latach istnienie zamknęło się ostatnio Soul Kitchen na Noakowskiego. Miejsce nie wytrzymało przedłużającego się uciążliwego remontu kamienicy.

 Foodie Week Collage

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl opowiadała o rybach i owocach morza w Der Elefant

Froblog.pl sprawdzała nową odsłonę restauracji Kitchen, gdzie zachwyciły ją szczególnie ravioli ze słodkimi ziemniakami.

Latające Talerze wybrali się do Io Raviolo i uznali, że jest to miejsce idealne dla każdego, nie tylko dla wielbicieli włoskich pierożków.

TasteAway pozostawali w tematach lunchowych – w Bistro La Gare sprawdzali, czy lunch może być w Centrum Handlowym, a w Flambeerii czy może być oryginalny

Krytyka Kulinarna odkryła w Wilczym Głodzie, że nie każdy jest Baronem. Gar Jakubiaka podsumowała jako miejsce, które w ogólnym rozrachunku miejsce karmi przyzwoicie.

Little Hungry Lady w zeszłym tygodniu opisywała swoje powroty – do Blue Cactusa na kolację, a do Delikatesów Esencja na śniadanie i lunch