Foodie Week: Flambeeria, Trattoria Murano, Aioli by Mini

Foodie R 6 października 2014

NOWE MIEJSCA: Flambeeria Tarte Flambée & Bar to nowe miejsce na Hożej  specjalizujące się w tarte flambee, czyli tradycyjnym alzackim daniu. Nowa włoska restauracja Trattoria Murano działa od niedawno na Muranowie, przy Pokornej.

OTWARCIE WKRÓTCE: Drugi lokal pod szyldem Aioli otworzy się wkrótce przy Placu Konstytucji. Nowe miejsce powstaje przy współpracy z marką Mini i będzie nosiło nazwę Aioli inspired by Mini.

MENU SEZONOWE:  W restauracji OLIVA trwa Festiwal Oliwy w Olivie, w tym tygodniu można było spróbować dań ze specjalnego hiszpańskiego menu. 

WYDARZENIA: W sobotę na  Burakowskiej odbyła się impreza Street Food / Street Wines. Do street foodu serwowanych było 5 rodzajów wina dobranych do menu poszczególnych trucków. W weekend na Ursynowie miał miejsce Festiwal Słoików Świata czyli wydarzenie poświęcone słoikom i zamkniętych w nim przetworom.

CIEKAWE: Kaprys Bistro &  Cafe od 2011 roku działa na Puławskiej proponując gościom dania kuchni europejskiej z przewagą polskiej.

qa_original

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl więcej jadła niż pisała o jedzeniu w zeszłym tygodniu, podsumowała  za to poprzedni miesiąc na blogu.

Tasteaway odwiedzili My’o’tai, lunchowo wpadli także do Mezze na hummus i falafel.

Krytyka Kulinarna nie była zachwycona wizytą w  My’o’tai.

Little Hungry Lady po raz kolejny opisała Fishmarket w Der Elefant, przedstawiła także swoje top 5 miejsc na kawę w Warszawie.

Latające Talerze odwiedzili restaurację Belvedere po metamorfozie.

  • Mike

    Ekstra!