Foodie Week: Jaś i Małgosia, Wypoczynkownia, InFormal Kitchen

Foodie Z 1 grudnia 2014

NOWE MIEJSCA: Rozświetlenie neonu w Alei Jana Pawła II było sygnałem oficjalnego otwarcia klubokawiarni Jaś i Małgosia. Hoża wzbogaciła się o nową kawiarnię o miłej nazwie Wypoczynkownia. W ścisłym Centrum, niedaleko Zachęty otworzyła się restauracja InFormal Kitchen.

WYDARZENIA: W niedzielę na Wilczej odbył się Drugi Festiwal Hummusu. Po sąsiedzku Kaskrut zapraszał na specjalne menu z okazji Święta Dziękczynienia i ogłosił pojawienie się nowego szefa kuchni. Soho Factory zaprasza na weekend 13-14.12 na Targi Slow Weekend promujące trend „slow”.

OTWARCIE WKRÓTCE: W grudniu zostanie oficjalnie otwarta na Saskiej Kępie restauracja Miąższ.

 FoodieWeek20141201_original

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl wróciła wspomnieniami do Kopenhagi na duńskie smorrebrod do Aamanns.

Froblog.pl po dłuższym zastanowieniu zapoznała się z Baltazarem by Mondovinopodsumowała 7 (słownie siedem!) lat Frobloga i miała na tyle uwag do Restauracji Miąższ, że uraczyła czytelników na razie tylko relacją zdjęciową.

Podróżu-jemy podczas porannego spaceru po Żoliborzu przecenili swoje możliwości na śniadaniu w Faworach,

Madame Edith testowała 3-daniową ucztę dla dwojga w El Caribe gdzie zauważyła na ścianie podpis samego Fidela.

TasteAway w nastroju już najwyraźniej świątecznym zarekomendowali dziesięć miejsc na „Wigilię” z przyjaciółmi i znajomymi.

Little Hungry Lady w tzw. Galmoku zrobiła dwa podejścia do kuchni koreańskiej w OHH! Sushi & Grill, zderzyła się z dobrą kuchnią i faux pas właściciela w Ale wino  i – korzystając z wyborów samorządowych – ponownie odwiedziła Curry House.

Chillibite przedstawiła drobiazgową relację ze śniadania slowfoodowego, które odbyło się w ramach szóstej edycji kuchnia + food film fest.

Krytyka Kulinarna kontynuowała swój śniadaniowy maraton 7 dni, 7 śniadań i zawitała na gęsinę do Ale wino.