PrzyStawki przy Stawki

Foodie Z 9 grudnia 2014

W grudniu na Muranowie przy ul. Stawki otworzył się nowy lokal, nomen omen, restauracja PrzyStawki. Restaurację prowadzi właścicielka kawiarni Pozytywka, działającej przez ostatnie kilka lat w pobliżu placu Bankowego. Trzon karty stanowi spory wybór przystawek na ciepło i zimno, ale zjemy tu także zupy i dania główne, które mają się często zmieniać, dopasowując do sezonu. Wśród PrzyStawkowych przekąsek znajdziemy m.in. hummus, śledź z żurawiną, pate z wątróbki, pierożki z gryką i białym serem, czy ozorki wołowe z salsą z kaparów. Zjemy tu także wegański krem z selera, placki z marchewki czy pieczoną karkówkę. W dni powszednie dostępne są  również codziennie inne zestawy lunchowe w cenie 19 zł (za dwa dania). Szefem kuchni i twórcą menu restauracji jest Wojciech Strus, który wcześniej pracował w Wilczym Głodzie.

 

restauracja PrzyStawki

źródło: restauracja PrzyStawki

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Adres: ul. Stawki 3, Warszawa

Godziny otwarcia: pon. – niedz. od 10:00 do 22:00 (lub do ostatniego gościa)

Telefon: 22 299 16 19

Strona internetowa: Facebook

Rodzaj kuchni: polska i międzynarodowa

Średnie ceny: danie główne 20 – 35 zł

Klimat / Atmosfera: luźna

Dzielnica: Śródmieście

RECENZJE BLOGERÓW (1)

Restaurantica.pl by Foodie R (grudzień 2014)

 • Lukasz

  Bardzo miło, czysto, super jedzenie. Polecam !

 • Piotr

  Bardzo smacznie i niedrogo! Byłem już kilka razy i chętnie tam wpadnę gdy będę w okolicy.

 • Marta

  Hmmm wpadłam z ciekawości i nie mogłam skojarzyć skad znam większość pozycji z karty. Teraz już wiem ! Nie ładnie tak powtarzać kartę w każdym miejscu gdzie się pracuje.

 • Magda

  Weźcie najlepsze przyjaciółki, zamówcie hummus, pastę z soczewicy, pasztet oraz talerz antipasti, do tego wino domowe w karafce za 60 zł i macie przepis na fantastyczny wieczór.

 • Tomasz

  Pyszne zróżnicowane lunche, coś mięsnego dla Mnie i wegetariańskie dla Mojej dziewczyny. Fajny wystrój i miła obsługa. Będę tam stałym gościem.

 • Marcin

  Pysznie i sympatycznie. Polecam.

 • Marcin

  Super jedzenie i miła atmosfera. Polecam.