Foodie Week: Mała Polana Smaków, Dekagram i Nienażarty

Foodie Z 19 stycznia 2015

NOWE MIEJSCE: Dwa nowe lokale z kuchnią polską: Andrzej Polan stoi za nowo otwartą Małą Polaną Smaków na Mokotowie a w Śródmieściu na Emilii Plater pojawił się kilka tygodni temu Dekagram. Przy metro Stokłosy „przykleił” się Kafelek a na Solcu swoje podwoje otworzył Nienażarty. W tym tygodniu nazwy międzynarodowe reprezentują włoska Mia Famiglia z Bielan oraz amerykańska Mia Rustic Grill House z Ursynowa.

NOWA ODSŁONA: Na Woli przy ul. Chłodnej w lokalu po Szałwia Italian Longe Bar otwarto miejsce o bardziej swojskiej nazwie Nasze Bistro. Z kolei argentyńskie El Czori ma już swoją stacjonarną lokalizację w Alei Lotników.

Foodie_Week_20150119

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl zachwycała się hiszpańską kuchnią w Jamon, aczkolwiek narzekała nieco na ceny, w Curry House nie miała już problemu ani z cenami ani ze smakami a we Flambeerii sprawdzała czy tarte flambee jest jadalna – okazało się, że jak najbardziej.

Froblog.pl najchętniej w kapciach chodziła by do Osterii Piemonte a smak i pomysł na polską kuchnie w wykonaniu Andrzeja Polana doceniła w Małej Polanie Smaków.

Nakarmiona Starecka poszła na wesołe hotdogi do Jamniczka i po wizycie miała tylko jedno zastrzeżenie.

Little Hungry Lady na śniadanie wpadła w Centrum do Niezłego Ziółka z mocnym postanowieniem po wizycie, że będzie odwiedzać go częściej. Zaś przy okazji wizyt w Ursusie poleca odwiedziny w Qchni na wietnamską zupę lub tajskie curry.

Good Place Warsaw zawitał do Orientacji – chińskiej knajpki, której nie należy mylić z barem queer.

Krytyka Kulinarna w ramach cyklu 5 dni 5 lunchy zrobiła istny kilkuetapowy maraton  z przystankami na posiłki w Atelier Amaro, Z57, bufecie w Instytucie Biocybernetyki i w Heritage Food & Wine.