Foodie Week: Między Ustami, Checz Kaszebsko, Vegan Pizza

Foodie Z 2 lutego 2015

NOWE MIEJSCA: Mokotowska staje się coraz bardziej znana nie tylko z butików, ale z nowych restauracji –  tuż przy Bazarze Kocha zostało otwarte nowe miejsce: Między Ustami.  W Śródmieściu pojawiła się jeszcze Vegan Pizza przy Poznańskiej, Kawa na Widelcu na Krakowskim Przedmieściu a przy Siennej powstała francuska Piekarnia Aromat. Na Mokotowie restauracja Green Pepper została otwarta na dalekich rubieżach tzw. „Mordoru na Domaniewskiej” a miłośnicy kuchni regionalnej z Kaszub mogą zweryfikować już jej smaki w stolicy w Checz Kaszebsko na Ursynowie.

NOWY SZEF KUCHNI: Restauracja Dwie Trzecie wprowadziła zupełnie nowe menu z autorskimi propozycjami szefa kuchni Grzegorza Nowakowskiego.

NOWA ODSŁONA: Ring the Bell rozpoczął działalność w nowej lokalizacji na Kruczej gdzie zajął lokal po restauracji Di Vino.

OTWARCIE WKRÓTCE: Już niebawem będziemy mogli pójść na fish & chips do Quickbite Fish&Chips na Chmielnej.

ZAMKNIĘCIE: Pod koniec zeszłego roku Restauracja Pellicano przy Ordynackiej została zamknięta. Czyżby trzeba było zdjąć klątwę z kamienicy pod numerem 13?

PRODUKT: LunchMapa to serwis internetowy i aplikacja na smartphone dostępna na systemy iOS oraz Android, która pozwala na sprawdzenie aktualnego menu lunchowego w pobliskich restauracjach.

Foodie_Week_20150202

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl wpadła na rodzinny obiad po włosku do restauracji La Strada (niedaleko przedszkola 😉 ) i podsumowała miesiąc postem Trzy najlepsze dania stycznia (z dwóch restauracji).

Froblog.pl po prawie roku ponownie odwiedziła restaurację Salto z wyższymi wymaganiami, ale kuchnia im sprostała. Spędziła również weekend w Informal Kitchen – tzn. jak tam wpadła na kolację w sobotę, to powróciła na śniadanie w niedzielę.

Little Hungry Lady na fast seafood wybrała się do Kraken Rum Bar i na samą myśl o kolejnej wizycie już jej cieknie ślinka.

Śledź po warszawsku uwierzyli w polski street food w Warsaw Potatoe.

Latające Talerze skorzystali z zaproszenia na degustację do Le Victoria Brasserie Moderne.