Varso Vie

Foodie Z 5 marca 2015

Restauracja Varso Vie została otwarta w lutym na Placu Konstytucji obok Galerii Desa w miejscu dawnej Pierogerii. Nie jest to zwyczajna restauracja, ale miejsce w którym oprócz zapewnienia nam doznań kulinarnych będzie można obcować z kulturą – w jej wnętrzach będą się odbywać wystawy, wernisaże, a także będzie można posłuchać muzyki na żywo. Obecnie można podziwiać tam (i zakupić) prace grafika Igora Morskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich ilustratorów.

Menu restauracji to klasyczne dania kuchni polskiej w nowoczesnej odsłonie. W karcie znaleźć można, tak rzadko spotykane w warszawskich restauracjach jesiotra, jagnięcinę, ligawę, gęś czy królika. Z bardziej typowych polskich dań – ale w autorskiej wersji – można zamówić flaki po warszawsku z pulpetami i parmezanem albo kotlet schabowy z kością podany z tradycyjną ciapkapustą. Dopełnieniem restauracji jest cocktail bar wpisujący się w koncept bazujący na świeżych, polskich produktach z wykorzystaniem klasycznych receptur i alkoholi. Między innymi może to być łaciaty_bizon (bourbon/likier_kakaowy/krówki/białko z jajka), burak w stolycy (porto/balsamico/burak/cytryna) czy cuba mdm (starzony_rum/wódka_orzechowa/gorąca_czekolada). W ofercie znajduje się także kawa ze świeżo palonych ziaren z polskich palarni. W dni powszednie w godzinach 12-16 dostępna jest oferta lunchowa w cenie 25 zł (dwa dania + deser + butelka wody 1l.).

varso-vie-zdjecie-restauracji

Źródło: materiały przesłane przez restaurację Varso Vie

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Adres: Plac Konstytucji 2, Warszawa

Godziny otwarcia: pon. – sob.: 12:00 – 23:00, niedz.: 12:00 – 22:00

Telefon: +48 22 622 24 72

Strona internetowa: Facebook

Rodzaj kuchni: polska

Średnie ceny: danie główne 35 – 70 zł

Klimat / Atmosfera: luźna

Dzielnica: Śródmieście

RECENZJE BLOGERÓW (1)

Restaurantica.pl (luty 2015)

Źródło: materiały przesłane przez restaurację Varso Vie

Źródło: materiały przesłane przez restaurację Varso Vie

Tekst sponsorowany – powstał we współpracy z restauracją Varso Vie.

 • Klimatyczne miejsce, pyszne jedzenie, intrygujące obrazy oraz profesjonalna obsługa od samego wejścia 🙂
  Na szczególną uwagę zasługuje mój faworyt – beza z dodatkiem marakui…pyszne, lekkie i jakie przyjemne 🙂

  Do tej pory udało mi się zjeść tam kilkukrotnie, a doznania kulinarne za każdym razem zaskakują moje kubki smakowe w inny, niespodziewany sposób 🙂

  Wielkie gratulacje dla mistrzów w kuchni! Trzymam kciuki za sukces knajpy i życzę powodzenia… 🙂

 • Mary

  Pełna zgoda z opinią powyżej. Bardzo sympatyczne miejsce, obsługa bez zarzutu, jedzenie na dobrym poziomie i dodatkowo intrygujące obrazy na ścianach. Z pewnością wrócę i będę polecać znajomym.

 • Elżbieta

  Byłam wczoraj zachęcona opiniami i już nie wrócę. Jadłam tatara, podany był bez pieczywa, może nie powinnam się dziwić, pieczywa nie było też w karcie (nie tak obfitej jak te prezentowane w internecie). Tatar dobry ale nie lepszy niż w innych dobrych lokalach. Koleżanki jadły pierogi, sałatkę z kurczakiem i szarlotkę tez nie były zachwycone, dania poprawne ale bez szału. Ceny nieadekwatne do zawartości talerza. Obsługa na poziomie nieodbiegającym od innych lokali.