Foodie Week: Dziki Lokator, Food Port i Rwana Nać

Foodie Z 4 maja 2015

NOWE MIEJSCA: Na fali rosnącego zainteresowania pierożkami dim sum na Sadybie pojawił się bar ParaBuch. Do Parku Skaryszewskiego wprowadził się Dziki Lokator z włoską kuchnią. Na Starych Bielanach amatorów kawy i książek zaprasza kawiarnia Czytelniaa na Ochocie wegetarian kusi Rwana Nać. Miłośnicy foodtrucków mają stałe miejsce spotkań z mobilnymi barami nad Wisłą w Food Porcie.

OTWARCIE WKRÓTCE: Na Chmielnej powstaje nowy multitap bar Hoppiness Beer & Food.

WYDARZENIA: Pozostający w Warszawie na długi weekend otrzymali od nas listę restauracji czynnych w weekend majowy. W sobotę nad Wisłą odbył się Wege Festiwal – Otwarcie Sezonu.

PROMOCJA: Serwis PizzaPortal.pl przygotował ciekawy raport – zestawienie statystyk i trendów w zamawianiu jedzenia online w Polsce.

FoodieWeek_20150504

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog.pl nie wytrzymała i pobiegła na nowe menu w Opasłym Tomie zanim wieść o nim rozeszła się po mieście – było smacznie i pięknie. Zrelacjonowała zdjęciowo swoje odwiedziny z okazji wprowadzenia menu Superfoods w Restauracji Fusion hotelu Westin.

Restaurantica.pl po wizycie w Małej Polanie Smaków chętnie ją poleci komuś, kto chce ugościć polską kuchnią zagranicznych gości. Podsumowując miesiąc wybrała Top 3 dania kwietnia (plus dwa wyróżnienia).

Nakarmiona Starecka ukulturalniała się w Służę Kawą, gdzie zapoznała … miastowe kozy!

Little Hungry Lady zjadła zdrowe śniadanie w Beirut hummus & music bar, na lunch z dużą ilością warzyw wybrała się do Ambasady, a w ramach tajskiej kolacji na zaproszenie Sheratona testowała makarony z nowego menu w InAsia.

Madame Edith zawitała do Signature i pomimo przesolonych dwóch dań głównych wizytę uznała jednak za udaną.

Krytyka Kulinarna trochę się zabujała w Tapas Bar Romesco i stwierdziła, że w Vege Miasto wiedzą, że zdrowo nie znaczy mdło.

Tasteway wybrali się do Rusiko, które wskoczyło u nich na pierwsze miejsce, jeśli chodzi o kuchnię gruzińską w Warszawie. Powrócili do Mąki i Wody i było tam nawet lepiej niż zapamiętali z poprzedniej wizyty.

Good Place Warsaw odwiedził Lody Prawdziwe, ale według niego lody tam były lekko… rozczarowujące.