Kuchnia Warszawska Rynek 21

Foodie Z 19 maja 2015

Restauracja Kuchnia Warszawska Rynek 21 została otwarta w kwietniu na Rynku Starego Miasta. Wcześniej pod tym adresem mieściła się włoska trattoria Bellini sygnowana nazwiskiem Magdy Gessler. W menu Kuchni Warszawskiej znajdziemy wiele dań znanych z historii stołecznej gastronomii jak na przykład meduzę, czyli galaretę z nóżek, móżdżek cielęcy, schab po warszawsku, flaki po warszawsku z pulpetami, zraz po warszawsku z kaszą a na deser warszawską WZ-kę. Przed restauracją w okresie letnim jest duży ogródek.

kuchnia-warszawska-20150518

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Adres: ul. Rynek Starego Miasta 21, Warszawa

Telefon: 22 831 02 02

Godziny otwarcia:
pon. – niedz.: 12:00 – 23:00

Strona internetowa: kuchniawarszawska.com.pl

Rodzaj kuchni: polska, warszawska

Średnie ceny: dania główne 20 – 40 zł,

Klimat / Atmosfera: luźna

Dzielnica: Śródmieście, Stare Miasto

 • Mary

  Idąc do Kuchni Warszawskiej należy zabrać ze sobą kanapki i termos z herbatą. Nie ma co liczyć, że obsługa się pofatyguje i poda coś do jedzenia i picia, albo choć przyjmie zamówienie. Byłam, posiedziałam 20 minut w ogródku, nikt się nie zainteresował, wstałam i wyszłam. Nawet się nie zdziwili. Popatrzyli obojętnie. Miałam wrażenie, że już to ćwiczyli na innych klientach. Życzę rychłej plajty. Im szybciej, tym lepiej.

 • Marek

  Niestety ja nie zdążyłem wyjść ( nawiązując do poprzedniej opinii ) . Pierożki z mięsem , które zamówiłem były zimne a w szklance od piwa był przyklejony , już chyba na stałe , włos . Ceny znacznie zawyżone jak na te porcje i jakość . I jeszcze jedno . Oni oczywiście nie liczą na napiwki , więc doliczają 10 % za „obsługę” ?!? . Przestrzegam i także życzę rychłej plajty .

 • Ala

  Jedzenie średnie, kelner wyzywający gości od szczurów, miejsce ładne ale nigdy więcej już tu nie wrócę.

 • Pablo

  Food delicious, really big pork knuckle marinated wiht beer , really good price. Restaurant is in a basement from 15 century!! Amazing.
  I give A+

 • LITTLEMERMAID

  REWELACJA POD KAŻDYM WZGLĘDEM!!!
  W zasadzie nigdy nie piszę opinii o lokalu ale z ciekawości przeczytałam poprzednie i nie zgadzam się z nimi absolutnie.
  W naszym przypadku wszystko było super, i obsługa i jedzenie a wnętrza przepiękne. Piszę to abyście mieli szersze spektrum – ja polecam w 100% I WRACAŁAM TAM JUŻ KILKAKROTNIE – RÓWNIEŻ Z GRUPĄ 12 osób – taki rodzinny obiadek 🙂

 • Anna

  Latem mieliśmy nie – przyjemność tam być. Ze środka zostałam od razu przegoniona do tzw. ogródka. Podobno w środku nie obsługiwali. Dawno nie widziałam w takiej niby eleganckiej restauracji ceratowych obrusów w dodatku dziurawych na rogach. Restauracja jest anty rodzinna, nie dysponuje ani jednym fotelikiem. Nabzdyczony, zmanierowany kelner zbiera zamówienie. Zamówilismy tradycyjny warszawski kotlet schabowy i czekaliśmy chyba 40 minut, po czym nasze dziecko straciło cierpliwość. Zapytałam jak długo smaża kotlet schabowy, bo ja kilka minut. Pani w tym momencie i po tak długim czasie serwuje mi informacje, że obsługują grupę 40 osób!!! Zapytałam dlaczego dopiero teraz o tym mówi i czy to oznacza że my jesteśmy klientami gorszej kategorii i musimy czekać w nieskończoność. Wspomniałam też, że dostaliśmy ciepłe piwo. Zero reakcji, propozycji rekompensaty. Mówię, że jesteśmy z dzieckiem i że czas się skończył. Kelner obok ubawiony rzuca „będzie dobrze”. Ani choćby słowa przepraszam. Wyszliśmy stamtąd i nigdy już nie wrócimy. Obsługa dramat, ceny bardzo wysokie, u konkurencji obok znacznie taniej. Jedzenie rok wcześniej było pyszne, jesienny czas, krem z dyni wyśmienity, pierogi pyszne, deser pyszny, dlatego chcieliśmy powtórzyć wizytę… niestety z fatalnym skutkiem. Pani Gessler powinna czasami tam zajrzeć, bo chyba straciła kontrolę. Obsługa jest fatalna i arogancka!