Foodie Week: 13Win, Warszawa Kulturalna i Jabeerwocky

Foodie Z 1 czerwca 2015

NOWE MIEJSCA: Na Bielanach niedaleko AWF-u można wpaść na pieczone ziemniaki do Patata Bistro Ziemniaczanego. W Śródmieściu powstały dwa nowe miejsca dla miłośników piw rzemieślniczych Hoppiness na Chmielnej i Jabeerwocky na Nowogrodzkiej. Na Żurawiej została otwarta restauracja z aspiracjami kulturalnymi – Warszawa Kulturalna a przy ulicy Zgoda nowa kawiarenka Coffee Affair. Na ulice Warszawy wyjechał nowy foodtruck Pan Frances specjalizujący się w grzankach francuskich.

CIEKAWE MIEJSCA: Na Grochowie miłośnicy wina mogą się zaopatrywać w sklepie i winiarni 13Win, gdzie w czerwcu odbędzie się wizyta portugalskiego enologa połączona z degustacją.

WYDARZENIA: Od 25 maja do końca miesiąca trwał Warszawski Tydzień Śniadaniowy.

FoodieWeek_20150601

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog.pl po chwili milczenia opublikowała analizę dostępności warszawskich restauracji pt. Najbardziej oblegane restauracje w Warszawie (do rekordzisty rezerwację na sobotę trzeba wykonać ze 150 dniowym wyprzedzeniem). Odwiedziła również La BlaBla, gdzie jej smakowało ale miała zastrzeżenia… w tym do wentylacji.

Restaurantica.pl sprawdziła jak smakuje ramen z grzybami enoki w Enoki Street Food i prorokuje, że będą tam się ustawiały kolejki!

Taste Affair poszli na wegański brunch do Kubek i Ołówek i podsumowali, że to fajna opcja na leniwy weekend.

Nakarmiona Starecka zanim ucieknie śladem wuja na wieś, poczuła zapach pizzy z Powiśla i wybrała się do Wars i Sawa

Little Hungry Lady była na zaproszenie w Kitchen ale nie zachwyciło jej swoim fast food’owym jedzeniem. Poszła również na lunch do Videlca… i był to dłuuuugi lunch.

Good Place Warsaw odwiedził Tu Thai i bardzo mu tam smakowało.

Ale Meksyk stwierdzili, że Loco Mexicano to raczej kuchnia tex-mex niż meksykańska