Foodie Week: Porananas, Manty i Qlka Café

Foodie Z 29 czerwca 2015

NOWE MIEJSCA: Na Żoliborzu w czerwcu zostały otwarte dwa nowe lokale – kawiarnia Porananas niedaleko placu Inwalidów oraz klubokawiarnia dla dzieci (i rodziców) Qlka Café przy Przasnyskiej. W Ursusie działa francuska naleśnikarnia French Q. Na Ochocie kilka dni temu otworzył się niewielki bar z kuchnią uzbecko-ujgurską Manty – pierogi na parze.

WYDARZENIA: W sobotę nad Wisłą można było zapoznać się ze smakami rodem z Azji na Asian Street Food Fest. W czwartek na Burakowskiej u Mielżyńskiego odbyła się otwarta degustacja win połączona z koncertem – Grand Cru 2015. W okresie wakacji BioBazar będzie czynny również w piątkowe popołudnia.

ZAMKNIĘCIA: Po wieloletniej działalności bistro R20 z Powiśla zostało zamknięte. Podobny los spotkał Bydło i Poidło na Kruczej.

Foodie_Week_20150629

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog.pl uczestniczyła w degustacji octów balsamicznych u Mielżyńskiego na Czerskiej i odwiedziła Porkownię do której z radością wróci, żeby monitorować poziom kuchni.

Restaurantica.pl z lekkim opóźnieniem napisała podsumowanie maja. Skusiła się ponownie na wizytę w A Nóż Widelec, który wpisała na listę swoich ulubionych miejsc.  Poszła również do Perłowa Bistro, gdzie została zaskoczona dobrym jedzeniem.

Nakarmiona Starecka zadeklarowała dramatycznie, że do Sticky Fingers nie wpadłaby nawet na kacu.

Latające Talerze odwiedzili Między ustami i uznali je za pozytywne miejsce.

Well Eaten wybrała się do Szarej Eminencji do Piaseczna i żałuje, że nie może tam wpadać częściej na lunch.

Krytyka Kulinarna skosztowała cydrowego menu w Nadwiślańskim Świcie na Powiślu

Tasteaway po powrocie do AleWino uznali, że ta restauracja nigdy nie zawodzi.

Little Hungry Lady po półtorarocznej przerwie przypomniała sobie jak dobrze karmi MEZZE.