Foodie Week: Północ-Południe, Coś takiego i Zorza

Foodie F 20 lipca 2015

NOWE MIEJSCA: Wakacje wakacjami, a nowe miejsca nie przestają powstawać. Na Żurawiej otworzyło się nowe miejsce Grupy Warszawa (wcześniej znanej m.in. z Warszawy Powiśle i Syreniego Śpiewu) Zorza. Gorąco było w okolicach Placu Unii Lubelskiej. Przy ulicy Bagatela powstało Północ-Południe oferujące połączenie północnych i południowych smaków. W Rogatkach Mokotowskich powstało natomiast czynne do późnych godzin nocnych Coś takiego. Z kolei na Ursynowie przy alei Komisji Edukacji Narodowej niedaleko metra Imielin powstało Boys Meat Girls z kuchnią rodem ze Stanów Zjednoczonych.

WYDARZENIA: W najbliższy weekend na Zamku Ujazdowskim odbędą się III Targi Książki Kulinarnej. Tegoroczna edycja, ponownie zainicjowana przez Martę Gessler, skoncentrowana jest wokół DOŚWIADCZENIA – zarówno w zdobywaniu kulinarnej wiedzy i umiejętności, ale również doświadczenia w kulinarnych eksperymentach.

 Foodie_Week_Zorza_original

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog.pl wybrała się do Nowej Próżnej i po tej wizycie dołączyła próżność do swoich ulubionych grzechów.

Nakarmiona Starecka szukała ratunku w gruzińskim jedzeniu w Rusiko, zeszła też na parter swojej kamienicy do Północ-Południe, by „zamawiać banały”

Latające Talerze odwiedzili Północ-Południe, gdzie z czterech południowych dań, wybrali dwa i polecają.

Little Hungry Lady jako fanatyczka zielonych koktajli i super foods musiała odwiedzić i odwiedziła Raw Day

Good Place Warsaw pomimo zapewnień kelnera o dobrej kuchni, wyszedł z Placu Barcelona średnio zadowolony