Foodie Week: Trawisz, Bisti i Antycafé

Foodie Z 13 lipca 2015

NOWE MIEJSCA: Przy modnej Mokotowskiej została otwarta restauracja Trawisz. Na Górnym Mokotowie w lokal po Tu i Teraz zajęła restauracja Bisti. W Miasteczku Wilanów powstała kawiarnia Antycafé, gdzie nie płaci się za kawę, ale za czas spędzony w lokalu. Gocław ma Święty Spokój, czyli nową wegetariańską klubokawiarnię. Po ulicach miasta krąży Flammaster – mobilny bar z alzackimi plackami tarte flambée.

WYDARZENIA: W sobotę i niedzielę miały miejsce atrakcje związane z francuskim świętem narodowym, czyli „Weekend francuski„.

ZAMKNIĘCIA: Po wielu latach restauracja Magiel Café z Dolnego Mokotowa została zamknięta (ale będzie kontynuować swoją działalność w innej formule). Podobny los spotkał Aneks Kulinarny specjalizujący się w krewetkach i mulach.

foodie_week_20150713

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog.pl po kolacji Mouth to nose napisała dosyć mocno komentowany List otwarty do Aleksandra Barona (przez moment był zauważony na głównej stronie gazeta.pl). Wybrała również dziewięć najlepszych dań sezonu wiosennego.

Restaurantica.pl wybrała trzy najlepsze dania czerwca (i przyznała trzy wyróżnienia).

Little Hungry Lady na małe śniadanie poszła do Porananas, na powszedni brunch do Tapage, który karmił dobrze i w przystępnych cenach. W Winnym Przystanku odpoczęła przy kieliszku wina i drobnej przekąsce.

Krytyka Kulinarna osiągnęła stan zen jedząc kluski w Uki Uki.

Good Place Warsaw poszedł do na zaproszenie właściciela do Takeda Sushi ale wcale nie zjadł tam sushi.

Tasteaway byli w Vilano i … nie polecają.