Foodie Week: Bunuel, Pogromcy Meatów i Nowy Vegan Świat

Foodie Z 7 września 2015

NOWE MIEJSCA: Na Saskiej Kępie otworzyła się dosyć dobrze schowana hiszpańska restauracja Restaurante Bunuel. Przy Koszykowej pojawiło się nowe miejsce o nazwie Pogromcy Meatów specjalizujące się w kanapkach. Niedaleko Nowego Światu powstał Nowy Vegan Świat z wegańskimi hamburgerami. Na Woli zapraszają swoje podwoje otworzyły dwie kawiarnie ze zdrowymi posiłkami: Legal Cakes przy Chłodnej i Kawiarnia Odolany przy Ordona. Na stołeczne ulice wyjechały kolejne dwa mobilne bary Makaroniarze (mają w ofercie również makaron bezglutenowy i razowy) oraz Pąki Smaków (deklarujące „odważne i niebanalne połączenia” smakowe).

week

 

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl namierzyła na Żoliborzu ukryty i wcale nie taki mały tajski ogród pod nazwą Little Thai Garden i zadeklarowała, że jeszcze tam wróci.

Nakarmiona Starecka wpadła raz na bazar do El Czori na hiszpańsko-argentyńskie kanapki i zaraz musiała tam wrócić po repetę.

Krytyka kulinarna po spróbowaniu kanapek w Pogromcach Meatów stwierdziła, że efekt miłości do mięsa Pogromców jest porywający.

Good Place Warsaw odwiedził azjatycki bar Bentoya, gdzie zjadł jedno zaskakująco dobre danie w ogólnie rozczarowującym repertuarze.

Madame Edith zaliczyła udane pod względem jedzenia wyjście do Blue Cactusa, pewien dyskomfort spowodowały u niej mikroskopijne porcje napojów i napiwek automatycznie wliczany do rachunku.

Tasteaway na wekendowe śniadanie z dziećmi wybrali Deli Paris, odwiedzili Koreanę, gdzie nie wszystkie smaki rzuciły ich na kolana, a na kanapki (i naleśniki ryżowe) wybrali się do Bonjour Vietnam.

Little Hungry Lady trafiła do Warszawy Wschodniej, gdzie porcje były tak duże, że na pewno wróci z nastawieniem na dzielenie się jedzeniem z osobą towarzyszącą. Zachwyciła się także weekendowym lunchem w WABU Sushi.