Foodie Week: Lisia Kita, Zmiana Klimatu i Miss Kimchi

Foodie F 28 września 2015

NOWE MIEJSCA: Pod koniec sierpnia na Ursynowie naprzeciwko SGGW powstała Zmiana Klimatu serwująca dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Nowa kawiarnia Lisia Kita otworzyła się w okolicy Metra Wilanowska. Właściciel Barn Burgera otworzył kilka dni temu nowe miejsce Barn Smoque serwujące kuchnię amerykańską, meksykańską i steki. W sierpniu przy Żurawiej powstał Rotan’a Lounge and Sheesha Club – klub shisha i orientalna restauracja.

OTWARCIE WKRÓTCE: Kieliszki na Próżnej wkrótce Na Kruczej powstaje połączenie restauracji i autorskiego cocktail baru LAZY DOG. Do tej pory znana jako Yakitori koreańska Miss Kimchi otworzy wkrótce swój pierwszy lokal na Żelaznej.

WYDARZENIE: Nowa platforma pozwalająca kojarzyć domowe kluby kolacyjne i ich potencjalnych gości Eataway zorganizowała pierwsze kolacje w Warszawie. W sobotę odbywał się Targ Wegański w Parku Skaryszewskim. Pierwszy powakacyjny Warszawski Smak odbył się 20 września.

Foodie_Week_Lisia_original

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog.pl nie piła wódki, za to jadła polską kuchnię bez kompleksów w Domu Wódki, sprawdzała inspiracje Martina Gimeneza Castro w Salto i porównywała ze źródłem inspiracji. Wybrała się też do nowiuteńkiej restauracji Marcina Jabłońskiego Naturel.

Madame Edith na wielką ucztę, w większości przypadków bardzo udaną wybrała się do U Fukiera.

Latające Talerze odwiedziły Bistro Osiem i Pół i uważają, że „każdy smakosz powinien znaleźć tam coś dla siebie”

Little Hungry Lady jest innego zdania o Bistro Osiem i Pół, nie zostawiła na nim suchej nitki. Po trzech wizytach polecała Mili Moi na śniadanie, na lunch czy nawet na kolację. Po odwiedzinach Kik Fit Baru odniosła wrażenie, że zdrowo oznacza bez smaku.

Nakarmiona Starecka znalazła „w ukrytej, niepozornej lokalizacji z zaledwie paroma stolikami” Bar Don

Taste Affair na wypad ze znajomymi polecają Bibendę

Taste Away poszukując kuchni włoskiej trafili do Cucina Popolare i do La Bottega Toscana. W poszukiwaniu kuchni tajskiej trafili do Thaisty