Foodie Week: Boska Praga, Bardziej, Enoteka Polska

Foodie R 2 listopada 2015

NOWE MIEJSCA: Obfitująca ostatnio w nowe otwarcia ulica Oleandrów wzbogaciła się  o nowe miejsce – Bardziej Gastrobar ,koktajl bar i tapas. To nie jedyny nowy tapas bar w Śródmieściu, przy Wierzbowej w miejscu zamkniętej Jamon otworzył się ChybaTy Tapas bar. Przy ulicy Zgoda, w miejscu Krokiecika powstała klubowiniarnia La’BorNowa restauracja z kuchnią autorską przyjazna m.in rodzinom i czworonogom – Boska! Praga działa od tygodnia na Pradze przy ulicy Okrzei. To nie koniec nowych miejsc na Pradze. Przy Ząbkowskiej otworzyło się niedawno Naprzeciw Food & Drink.

OTWARCIE WKRÓTCE:  Niedługo w centrum handlowym w Wilanowie – Royal Wilanów otworzy się restauracja Kuchnia Otwarta.

NOWA ODSŁONA: Enoteka Polska po prawie rocznej przerwie wróciła na mapę gastronomiczną Warszawy, ta winiarnia i restauracja w nowej odsłonie zlokalizowana jest na Nowym Mieście.

ZAMKNIĘCIE: Po ponad 5 latach działania z końcem października zakończyła działalność kawiarnia My’o’my.

WYDARZENIA: Jak zwykle  dla Waszej wygody opublikowałyśmy listę Restauracji czynnych 1 listopada.

FOODIE W PODRÓŻY: W zeszłym tygodniu zadebiutowałyśmy z nowym cyklem Foodie w Podróży w którym będziemy prezentować ciekawe miejsca i wydarzenia poza Warszawą. Rozpoczęłyśmy od Staromiejskiej 13, restauracji w Katowicach, w której szefem kuchni jest Marcin Czubak.  Pisałyśmy również o konferencji Kultura i turystyka, która odbędzie się 4-5 listopada w Łodzi i poświęcona będzie turystyce kulinarnej. 

Foodie Week

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog.pl zjadła kolację w ciemno w nowej restauracji Adama Leszczyńskiego Kotakota.

Restaurantica.pl zajadała kanapki z ozorem i kaczką w Pogromcach Meatów, wybrała także 12 najlepszych zup, które rozgrzeją Was w zimne dni. Jest tam też wskazówka gdzie je należy zjeść w Warszawie.

Tasteaway opisali swój idealny początek dnia na śniadaniu w restauracji Nowa Próżna.

Little Hungry Lady przeżyła słodką rozkosz w Odette Tea Room.

Good Place Warsaw pozytywnie ocenił japońskie Uki Uki, a także połączenia strudli z winem w Strudel Factory.