Foodie Week: Krowarzywa, Nancy Lee, Kalaya

Foodie Z 4 stycznia 2016

NOWE MIEJSCA: Miejsce po My’o’my zajęła wegańska kawiarnia Nancy Lee. Przy Jasnej możemy zamówić stek z emu albo tatar z kangura w australijskiej restauracji Kalaya. Na Bielanach została otwarta kawiarnia Litera Cafe.

NOWA ODSŁONA: Znana wegańska burgerownia Krowarzywa z Hożej przeniosła się do dużo większego lokalu.

ZAMKNIĘCIE: W końcu grudnia zamknęło się Mimino przy Mokotowskiej.

WYDARZENIA: Jak co roku do ostatniej chwili aktualizowaliśmy dla Was zestawienie Restauracje czynne w Święta, Sylwestra i Nowy Rok 2015/2016. Dodatkowo przed końcem roku opublikowaliśmy 5 propozycji restauracji na kolację sylwestrową, w których były jeszcze wolne miejsca.

Foodie Week

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog.pl po okresie hedonistycznego odbierania świąteczno-noworocznych przyjemności zebrała się w sobie i wybrała 9 najlepszych dań 2015 roku (w podziale na przystawki, dania główne i desery).

Restaurantica.pl zderzyła się z zegarem swojej teściowej w restauracji Zegarmistrzowska na Sadybie – kuchnia nie była idealna, ale pozytywne fluidy dają nadzieję na przyszłość. Wybrała również 12 najlepszych dań jakie zjadła w zeszłym roku w warszawskich restauracjach.

Madame Edith odwiedziła Ramen Girl i  w czasie szarej zimy poczuła się jak na azjatyckich wakacjach.

Good Place Warsaw zjadł deser w Deseo, który był jak wizyta w ekskluzywnym hotelu.

Little Hungry Lady wybrała się do Shoku i została mile zaskoczona przede wszystkim smakami, miłą obsługą i fajną atmosferą a przed Świętami wpadła na późne niedzielne śniadanie do Shipudei Berek. Podsumowała również dobiegający końca rok wybierając 10 miejsc w Warszawie, które podbiły jej serce i żołądek.

Nakarmiona Starecka zrobiła dwa podejścia do Omami na ramen, gdzie włożono dużo pracy w podstawę samej zupy, ale niestety pływające w niej mięso potraktowane było z niedbałością.