Locale na Mokotowie

Foodie Z 20 lutego 2016

Locale to włoska restauracja, która została otwarta kilka dni temu na Mokotowie na rogu ulic Bytnara i Marzanny. Mieści się w szarym pawilonie ozdobionym dużym kolorowym muralem. Menu nie jest przesadnie rozbudowane i zawiera sałatki z rostbefem, kurczakiem lub tofu, kilka rodzajów pizzy oraz makarony – do wyboru jest pappardelle, tagliatelle lub strozzapreti. Do posiłku można zamówić sobie wino domowe (karafka 0,5 l. w cenie niecałych 23 zł), wino musujące z nalewaka, wina butelkowe oraz piwa rzemieślnicze.

locale-2-20160220

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Adres: ul. Janka Bytnara „Rudego” 23/25, Warszawa

Telefon:  22 258 86 85

Godziny otwarcia:
pon. – niedz.: 12:00 – 22:00

Strona internetowa: locale.waw.pl

Rodzaj kuchni: włoska

Średnie ceny: pizze, makarony, sałatki: 20 – 30 zł

Klimat / Atmosfera: na luzie

Dzielnica:  Mokotów

 • Maciek

  Alkohole nie są jeszcze dostępne – koncesja na sprzedaż alkoholu ma być ważna od 1 marca br.
  Świetna pizza – robotę robi ciasto. Co do rozmiaru – bardzo duża polecam na dwie osoby plus deser dla tych z większym apetytem.
  W ścianie zamontowanych jest 8 kranów – pytanie czy na wino i piwo czy tylko piwa kraftowe?

 • Tim

  Alkohole są już dostępne:))) lokalne piwa z 8 nalewaków … ciemne, jasny lager, pszeniczne, rewaluacyjne american Pale-Ale, znaleźliśmy również coś dla kobiet typu czerwony Kriek lambik wiśniowy albo pyszne Proseco z kija + fajny wybór win :))) naprawdę rewelacja.

  Jedzenie pierwsza klasa i do tego dla mnie najlepsza pizza w mieście,…pycha :))). Uwielbiamy to miejsce. Ceny bardzo przystępne :)))) . Słyszałem że za niedługo otwierają duży ogródek z częścią dla dzieci i rowerzystów, będzie więcej miejsca dla gości, to dobrze bo już teraz ciężko się dostać do środka. Naprawdę szkoda że nie ma takiego miejsca w centrum.

 • Zabaa

  Jestem bardzo zadowolony z otwarcia tej resturacji. W okolicy niestety nie było podobnych miejsc. Makarony i pizze bardzo dobre, deserów jeszcze nie próbowałem. Byłem tam już kilkakrotnie i ani razu nie zawiodłem się na potrawach i miłej obsłudze.