Targ Prawdziwy – Wielkanoc

Foodie Z 24 marca 2016

W piątek 25 marca w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ulicy Brackiej odbędzie się II edycja Targu Prawdziwego, gdzie będzie można zrobić zakupy na Święta Wielkanocne. Wystawcy będą sprzedawać różne produkty regionalne z Polski i importowane znad Morza Śródziemnego m.in. nalewki, greckie oliwy, oliwki i miody, organiczne wina, wypieki, ciasta, chleby, pierogi, polskie miody i produkty pszczele, soki tłoczone, świeżopalona kawa, konfitury, wędliny. Swoje stoiska będą miały również restauracje – będzie można na miejscu się posilić i spróbować polskich pierogów, kuchni indyjskiej oraz uzbeckiej.

Swój udział potwierdzili już m.in. Żarcie Mamuśki, Najlepsze z Krety, Nalewki Staropolskie Karola Majewskiego, Alterwina, Kaffa ETC, Polea, Manty – pierogi na parze, Nalewkarnia Longinus, Restauracja Ganesh, Gospodarstwo Pasieczne Kalina, PPUH Stelmański,  

W trakcie Targu Prawdziwego odbędą się różne wydarzenia okołokulinarne.  Dzieci w wieku powyżej 5 lat o godz. 11.00 mogą wziąć udział w warsztatach, podczas których przygotują zdrowe słodkości w kształcie jajek (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń). O 13.00 również odbędą się Eko Warsztaty dla dzieci, podczas których dowiedzą się m.in. jaka jest różnica między marchewką ekologiczną a nieekologiczną. Również o 13.00 odbędzie się dla dorosłych pokaz przygotowania ręcznie robionego makaronu Lagman w wykonaniu uzbeckiej restauracji Manty – pierogi na parze.

Liczba miejsc na „słodkie” warsztaty  jest ograniczona, uczestnictwo dzieci trzeba zgłosić przez Fanpage Targu Prawdziwego.

Targ_Prawdziwy_fanpage_20160324

Źródło: materiały organizatora Targu Prawdziwego

GDZIE: Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25 (róg Chmielnej)

KIEDY: 25 marca, 10.00 – 19.00

STRONA INTERNETOWA: Facebook

 

Warsaw Foodie jest patronem medialnym Targu Prawdziwego.