Helianthus

Foodie F 28 kwietnia 2016

Nowa restauracja z kuchnią polską powstała przy rondzie Wiatraczna na Grochowie. Helianthus ulokował się w Galerii Grochów. Miejsce określa swoją kuchnię jako „nostalgiczną, która szanuje tradycję nie cytując ją dosłownie.” W menu znajdziemy klasyki kuchni polskiej jak pierogi ruskie czy grochówkę, są też bardziej ambitne propozycje jak Boczek duszony w cydrze podawany z musem z kwaśnych jabłek; zupa rakowa; czy sandacz z gulaszem z raków i grzybami leśnymi. Helianthus serwuje też codziennie (poniedziałek – piątek) inne dania lunchowe w godzinach 12:00-16:00, w niedzielę zaprasza na śniadania do 13:00.

Helianthus, restauracja Warszawa

 

PRAKTYCZNE INFORMACJE:

Adres: Kobielska 23, Warszawa

Godziny otwarcia:

pon.-czw.: 11:30 – 22:30

piąt.-sob.: 11:30 – 23:00

niedz.: 10:00 – 21:00

Telefon: 22 119 99 18

Strona internetowa: www.helianthus.com.pl  

Rodzaj kuchni: polska

Średnie ceny: danie główne 14-42zł

Klimat / Atmosfera: luźna

Dzielnica: Praga Południe

RECENZJE BLOGERÓW (1):

Restaurantica.pl by Foodie R (Kwiecień 2016)

 • Agnieszka

  Byłam, zjadłam, wrócę!!!! Niezwykły wystrój, nietuzinkowe jedzonko, bardzo miła obsługa. Sandacz pierwsza klasa, pierogi ruskie pychotka, a babka ziemniaczana paluszki lizać. Przemiła atmosfera, dlatego polecam gorąco!!

 • Piotr

  Tragedia. Jak można w restauracji, która próbuje udawać porządną nie potrafić zrobić pomidorowej i schabowego…. Nigdy więcej!

 • Ivona

  Bardzo DZIEKUJEMY za super sympatyczna i profesionalna obsluge!!! Kucharzowi za pyszne , innowacyjne i pieknie podane posilki! Menadzerowi za pomyslowosc wystroju, swiatlo i przestrzen oraz za dobranie doskonalego personelu!!!
  Szczegolnie dziekujemy za mily kacik dla dzieci, gdzie nasza 6-cio letnia corka kazdebo dnia chciala sie bawic 😉 wszyscy bardzo milo wspominamy „Slonecznik” 😉
  Pozdrawiamy i zyczymy sukcesu
  Luc, Ivona i Illonca