Foodie Week: How U Doin’?, WoDa Concept i Tu Le Żur

Foodie Z 9 maja 2016

NOWE MIEJSCA: Klubokawiarnia Życie jest fajne z Ochoty wspiera integrację osób niepełnosprawnych. Na tyłach Domów Towarowych Centrum otworzyła się kawiarnia How U Doin’? inspirowana serialem Przyjaciele. Na Wilczej Fat Cat Chicken Spot zaprasza na dania z kurczaków a Woda Ognista na koktajle i drinki. Przy Hożej pojawiła się restauracja Curry House z kuchnią indyjską. W lokalu po Jung & Lecker na Emilii Plater zadomowił się Tu Le Żur z polską kuchnią otwierany już od 7.30. Na Grochowie niedaleko ronda Wiatraczna działa Helianthus z kuchnią nostalgiczną. Na Woli została otwarta włoska restauracja Rosmarino. W Porcie Czerniakowskim można zjeść coś na wodzie w Miejscu. Przy Foksal w pomieszczeniach po tajskiej Papai powstała tajska Thai Me Up. W gorące dni ochłody można szukać w Lodzi niedaleko Ronda ONZ. Przy Belwederskiej po zakupy i coś na ząb możemy zajrzeć do WoDa Concept. Na Ursynowie The Beer – jak sama nazwa wskazuje – to lokal dla miłośników chmielowych napojów rzemieślniczych.

ZAMKNIĘCIA: Po niecałych sześciu miesiącach została zamknięta restauracja Ramen Girl przy Al. Jana Pawła II.

FOODIE W PODRÓŻY: Dania Artura Moroza są już coraz bliżej Warszawy – w Toruniu otworzył się Pikado.

WYDARZENIA: Zaktualizowaliśmy naszą listę restauracji gdzie gotują uczestnicy programu Top Chef. W ostatni weekend nad Wisłą odbył się targ The Best of Street Food. 2 maja na Polu Mokotowskim można było wpaść na Warszawską Wege Majówkę. Tradycyjnie opublikowaliśmy nasz wybór restauracji czynnych w długi weekend z 1 i 3 maja.

 

Foodie_Week_20160509

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog odwiedziła dwa razy WoDa Concept i przyznała, że ją do siebie przekonali.

Restaurantica przespacerowała się na lunch i kolację do Joseph’s Bistro & Wine – ucieszyła się, że Joseph Seelesto powrócił do gotowania w restauracji. Po śladach kuchennych rewolucji Magdy Gessler trafiła do dawno nieodwiedzanej Papaliny, gdzie doświadczyła smaków południowej Europy w dobrym wykonaniu a idąc na stek i kacze serca do Warburgera na Talerzu miała swoje 5 minut w Travel Channel.

Latające Talerze poszli na schabowego (z soi) z mizerią do Lokal Vegan Bistro

Good Place Warsaw odwiedził Soja Sushi i podsumował, że gdyby nie zdecydował się tam wstąpić to sporo by stracił. Zaliczył również Dos Tacos do kategorii bardzo dobrych miejsc.

Ale Meksyk na zaproszenie odwiedzili restaurację Kalaya

Nakarmiona Starecka w trakcie wizyty w Dyletantach odnotowała tylko drobne wpadki i zapowiedziała swój powrót!

Tasteaway wyszli z Wi-Taj najedzeni i zadowoleni a z Bez Ości najedzeni i rybnie usatysfakcjonowani.

Madame Edith oceniła, że La Sirena The Mexican Food Cartel to kapitalne miejsce, które osiągnie wielki sukces i uznała, że Charlotte Menora to miejsce bez zadęcia, można je uwielbiać lub nienawidzić, ale ona zalicza się do tej pierwszej grupy.