Warszawski Szlak Tapas – 1 – 15 czerwca

Foodie Z 30 maja 2016

Światowy Dzień Tapas obchodzony jest w dniu 16 czerwca w wielu miastach na całym świecie. W tym roku po raz pierwszy obchody odbędą się również w Warszawie. Z tej okazji w dniach 1 – 15 czerwca w 17 warszawskich restauracjach zostanie zorganizowany Warszawski Szlak Tapas. Każda z tych restauracji przygotowała swoją autorską przekąskę w cenie 15 zł (razem z napojem). Będzie można skosztować m.in. carpaccio z przegrzebków, grillowanego tuńczyka w sosie romesco, patatas bravas po warszawsku, kalmarów po andaluzyjsku, łososia w szynce serrano, ośmiornicy czy krewetek podanych na różne sposoby.

Lista wszystkich tapas i restauracji, które je przygotowały jest dostępna na stronie internetowej poświęconej szlakowi. Można tam również ocenić poszczególne dania a wynik głosowania na najlepszą przekąskę Warszawskiego Szlaku Tapas zostanie podany 16 czerwca, w Światowy Dzień Tapas.

warszawski-szlak-tapas

Źródło zdjęcia: http://www.spain.info/pl/swiatowy-dzien-tapas/reportajes/zobacz-konkursowe-tapas.html

KIEDY: 1 – 15 czerwca 2016

GDZIE: 17 warszawskich restauracji i barów
AiOli Cantine Bar Café Deli, AiOli MINI, City Wine, Fiesta i Siesta, La Iberica, La Viña, Mojo Picón, Latino Bar & Tapas Mojo Picón, Olé! Tapas, Restaurante Buñuel, Słony, Sueño Tapas Bar, Tapas Gastro Bar, Bistro Odolany, Trattoria Prima Pasta, Yeye, Złoto Hiszpanii.

STRONA INTERNETOWA: http://www.spain.info/pl/swiatowy-dzien-tapas/

KOSZT: 15 zł za przekąskę z napojem

Warszawski Szlak Tapas organizowany jest przez Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii

Warsaw Foodie jest partnerem medialnym warszawskich obchodów Światowego Dnia Tapas