Foodie Week: Tłusty Kotek, Dolce Lato i Warszawski Szlak Tapas

Foodie Z 6 czerwca 2016

NOWE MIEJSCA: Przy Francuskiej została otwarta restauracja The One. Na Mokotowie przy parku Dreszera pojawiła się lodziarnia Dolce Lato. Na Ochocie na podróże po kuchni polskiej, mongolskiej, japońskiej i nepalskiej zaprasza Restauracja To PASI. Na dziedzińcu przy Hożej schował się Tłusty Kotek – okienko z lodami i kawą nitro z kija. Smocza to nowa kawiarnia na Woli otwarta w pawilonie przy ulicy… Smoczej.

WYDARZENIA: W kilkunastu restauracjach i barach można skosztować przekąsek przygotowanych specjalnie w ramach Warszawskiego Szlaku Tapas organizowanego przez Ambasadę Hiszpanii. Na opuszczonych peronach Warszawy Głównej ruszył coweekendowy Nocny Market. Pod Pałacem Kultury i Nauki ponownie pojawiły się mobilne bary na Zlocie Foodtrucków. W najbliższą sobotę w Akademii Kulinarnej Whirlpool odbędą się warsztaty dietetyczno-kulinarne dla kobiet w ciąży a Marco Ghia nauczy jak zrobić domowe przetwory z owoców i warzyw.

ZAMKNIĘCIA: W ostatnią środę można było po raz ostatni wpaść do Szpilki otwartej 17 lat temu. Na Saskiej Kępie zamknęła się restauracja Z57.

Foodie_Week_20160606

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Little Hungry Lady została pochłonięta przez La Sirena w ostatni długi weekend maja

Krytyka Kulinarna przeszła przez nadwiślańskie knajpki od Mostu Gdańskiego do Łazienkowskiego

Taste Away poszli na niedzielne barbecue do DZiKa

Good Place Warsaw na zaproszenie odwiedził restaurację Marconi