Foodie Week: Bistro Kaskrut, Befsztyk i Stolarnia

Foodie Z 12 września 2016

NOWE MIEJSCA: Na Żoliborzu został otwarty sklep mięsny Befsztyk, w którym oprócz mięs i wędlin można kupić także m.in. kanapki Wita Szychowskiego. Na Woli, przy Grzybowskiej, w dni powszednie działa spot foodtrucków Stolarnia Streetfood.

NOWA ODSŁONA: W nowej odsłonie i z zupełnie nowym menu otworzyło się niedawno bistro Kaskrut przy Poznańskiej – szefową kuchni jest tam Lili Filipiak znana z programu Top Chef.

WKRÓTCE: Przy placu Europejskim w futurystycznym pawilonie powstanie Genesis, restauracja właścicieli Senses. Już wkrótce japońskich „kanapek” ryżowych onigiri będziecie mogli spróbować na Powiślu w Min’s Onigiri.

ZAMKNIĘCIA: Restauracja Bagels & Friends w budynku Cosmopolitan została zamknięta po niecałych sześciu miesiącach działalności…

CIEKAWE MIEJSCA: Warszawski Dzień to restauracja z salą do degustacji wina działająca na Woli przy ulicy Młynarskiej.

FOODIE W PODRÓŻY: Rolada śląska w wersji wege? Można jej spróbować w Katowicach w nowootwartej wegańskiej restauracji No no.

WYDARZENIA: W czwartek w Boscaiola Bar diVino odbyła degustacja włoskiej oliwy Extra Virgine Złoto w Kieliszku.

foodie-week_befsztyk_kaskrut_stolarnia

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Madame Edith była w Semolino, włoskiej restauracji prowadzonej przez Włocha na pólnocnych rubieżach Mordoru i ogólnie jej się tam podobało.

Little Hungry Lady zamieściła swój wybór najlepszych warszawskich wege knajp.

Nietylkopasta uznała, że odwiedziny w Shuku pokazały jej, że w restauracjach wegetariańskich może być niesamowicie smacznie.

Ale Meksyk podsumowali, że w Maria Kolendra są genialne smaki Meksyku w bardzo dobrych cenach.

Krytyka Kulinarna wybrała swoje warszawskie kultowe miejsca.

Tasteway stwierdziła, że łatwo zakochać się w Shuku a wszystko było pyszne w Maria Kolendra.

Good Place Warsaw udał się do MOD – miał uwagi do wystroju i obsługi, ale za to według niego tamtejsza kuchnia jest wyśmienita.

Nakarmiona Starecka pod koniec wizyty w Sato Gotuje poczuła się jak Basia-san, a po skosztowaniu potraw w Think Love Juices stwierdziła, że mogłaby nawet rzucić pisanie i zostać modelką