Foodie Week: Manekin, Fest i Sebastian Olma w Sketchu

Foodie Z 26 września 2016

HIT TYGODNIA: Informacja o otwarciu drugiej naleśnikarni Manekin w Śródmieściu była w ostatnim tygodniu najchętniej czytana, udostępniana, lajkowana i komentowana… Wiele osób z niecierpliwością czeka na pojawienie się kolejek na placu Konstytucji… 🙂

NOWE MIEJSCA: Właściciele Bibendy otworzyli nową restaurację Fest Port Czerniakowski. Na Ursynowie przy Kłobuckiej pojawiło się Menu Bistro. Kawiarnia i herbaciarnia Żona Krawca zaprasza od początku września na Kamionek.

WYDARZENIA: Jeszcze tylko do wtorku można wpaść na Festiwal Risotto do włoskiej restauracji Cucina Popolare. Do niedzieli trwał tydzień meksykański w restauracji SomePlace Else. W sobotę w Parku Skaryszewskim odbył się Targ Wegański. Sześć warszawskich restauracji czynnie uczestniczyło w zakończonym w niedzielę Tygodniu Południa Włoch.

ZMIANA SZEFA KUCHNI: W Sketchu przy placu Teatralnym szefem kuchni został Sebastian Olma, zmieniło się również menu restauracji.

ZAMKNIĘCIA: Australijska restauracja Kalaya na Jasnej zamknęła się po niecałym roku od otwarcia.

Foodie-Week_Manekin-plac-Konstytucji_Sebastian-Olma-Sketch_Fest_20160926

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog doceniła Sato gotuje, gdzie bezwzględnie najmocniejszym punktem jest jedzenie (ale znalazła też słabsze akcenty) i wymieniła 10 powodów zamknięć warszawskich restauracji.

Restaurantica w poszukiwaniu ryb zajrzała do nowego lokalu w Śródmieściu – U Rysia – i uznała, że potrafią tam smakiem przenieść gości na Mazury (mimo pewnych niedociągnięć).

FoodSnob po gruntownym przeglądzie całej karty dań rekomenduje Bez Tytułu i deklaruje, że będzie tam wracał

AleMeksyk mieli bardzo pozytywne wrażenia po wizycie w Trattorii Rucola, ale narzekali trochę na ceny

Tasteaway byli w Plato i uznali, że smaki są tam dobrane idealnie, harmonijnie, a restauracja będzie hitem.

Madame Edith na zakończenie sezonu udało się pójść do Melody na smaczne lody w bąblowatym waflu