Kuchnia włoska dla dzieci, wegetarian i nie tylko!

Foodie Z 27 września 2016

W październiku Marco Ghia się rozkręca! Szef kuchni i ekspert kuchni włoskiej udowodni, że Półwysep Apeniński ma ciekawą propozycję dla wegetarian, pokaże również jak zabłysnąć lekkim tiramisu czy waniliową panna cottą. Zademonstruje jak umiejętnie łączyć smaki włoskich serów i win a wspólnie z Natalią Paździor, zdobywczynią tytułu MasterChef Junior, poprowadzi warsztaty rodzinne.

marco-ghia-natalia-pazdzior

Źródło grafiki: materiały Akademii Kulinarnej Whirlpool

8.10 o 10:00 – WŁOCHY DLA WEGETARIAN
Nie wszyscy wiedzą, że włoska kuchnia ma również szeroką propozycję dla wegetarian. Na warsztatach uczestnicy przygotują m.in. pieczoną, chrupiącą dynię z gorgonzolą, cebulę faszerowaną karmelizowanym czosnkiem, parmezanem i marsalą oraz sałatę z pigwą i serem dolce latte

15.10 o 11:00 – SŁODKA ITALIA. WARSZTATY Z WŁOSKICH DESERÓW
Tematem słodkich warsztatów będzie tiramisu (w lżejszej wersji z serem ricotta albo w wersji dla piwoszy – birramisu z ciemnym piwem), panna cotta oraz tort biszkoptowo-cytrynowy.

22.10 o 11:00 – DZIECINNIE PROSTA KUCHNIA WŁOSKA Z NATALIĄ PAŹDZIOR
Laureatka Masterchef Junior, której towarzyszyć będzie Marco Ghia, zaprezentuje swoją interpretację kuchni włoskiej i przygotuje wraz z uczestnikami (dorosłymi i dziećmi w wieku 7-12 lat) czterodaniowe menu obiadowe.

29.10 o 11:00 – POŁĄCZ W PARĘ SER I WINO
Podczas warsztatu poznamy sztukę łączenia słynnych włoskich serów z włoskimi winami, tak aby wydobyć z nich to co najlepsze. Marco Ghia reprezentuje trzy włoskie konsorcja serowe (Parmigiano Reggiano, Gorgonzola, Asiago).

 

GDZIE: Soho Factory, ul. Mińska 25, Warszawa (wjazd od ul. Gocławskiej)

ZAPISY: akademiakulinarnawhirlpool.pl/warsztaty

KOSZT: 195 zł/osoba, warsztat z Natalią Paździor 250 zł za parę (rodzic + dziecko)

 

 

Tekst powstał we współpracy z Akademią Kulinarną Whirlpool