Stary Lwów

Foodie Z 18 października 2016

Restauracja Stary Lwów została otwarta w trakcie wakacji na tyłach Nowego Światu – zajęła miejsce Bordo przy ulicy Gałczyńskiego. Stary Lwów zgodnie ze swoją nazwą specjalizuje się w kuchni ukraińskiej. Możemy tu zjeść rosół z knedlami faszerowanymi baraniną, barszcz szczawiowy, lwowski tort (naleśniki z wątróbek drobiowych, przekładane farszem warzywnym), chrupiące pierogi z oscypkiem, boczkiem i cebulą, pielmieni albo pierogi z farszem z karkówki. Wśród dań głównych znajdziemy m.in. pieczeń po lwowsku (polędwiczki wieprzowe z grillowanym oscypkiem i sosem borowikowym) albo czaszuszuli (gulasz wołowy podawany z plackami ziemniaczanymi). Dla kilku osób można zamówić Kozacką Zagrychę (m.in. szaszłyki z kurczaka, boczek pieczony, golonka pieczona w piwie, domowa kiełbasa, żeberka).

stary-lwow-20161007

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Adres: ul. Gałczyńskiego 9, Warszawa

Godziny otwarcia:
pon. – niedz.: 12:00 – 22:00

Telefon: 22 622 00 68

Strona internetowa: Facebook,

Rodzaj kuchni: ukraińska

Średnie ceny: zupy, przystawki – 10 – 20 zł, dania główne – 30 – 40 zł

Klimat / Atmosfera: luźna

Dzielnica: Śródmieście

  • Krzysiek

    Jak sama nazwa wskazuje Lwów powinien serwować kuchnię POLSKĄ. Być może w odmianie kresowej lub jak kto woli „galicyjskiej” według Krakusów. Nie ukraińska!

  • Lwów od 71 lat jest miastem ukraińskim, więc chyba nie dziwi, że lokal o tej nazwie propaguje kuchnię ukraińską? Taką przyjęli formułę i chwała im za to.