Foodie Week: Odkupienie Win, Meat us in Bohemia i gęsina w Warszawie

Foodie Z 21 listopada 2016

NOWE MIEJSCA: Na Żoliborzu zostało otwarte Odkupienie Win – winiarnia i sklep z winem w jednym.

WYDARZENIA: Akademia Kulinarna Whirlpool organizuje warsztaty z Wegan Nerd oraz Kubą Tomaszczykiem (finalistą MasterChef Junior). W ostatnią sobotę w Klubie Medyka odbył się Wege Bazar pod hasłem Vegan Foodporn. Po raz piąty zostały przyznane nagrody Food Business Awards – 8 nagród pozostało w Warszawie. Wiele restauracji i winiarni przygotowało różne promocje i specjalne menu z okazji degustacji Beaujolais Nouveau.  

PRODUKT: GOOD FOR U Restaurants to nowa karta rabatowa umożliwiająca otrzymanie zniżek w ponad 100 warszawskich lokalach gastronomicznych.

MENU SEZONOWE: Restauracja Bohemia wprowadziła specjalne menu z wołowiną w roli głównej i dobranymi winami: Meat us at Bohemia. W najbliższy piątek w Focaccia Ristorante odbędzie się Cooking Show z Diego Bongiovannim z 8-daniowym menu degustacyjnym. W listopadzie wiele lokali wprowadziło do swojego menu sezonową kartę dań z gęsiną – przygotowaliśmy zestawienie 15 restauracji z menu gęsinowym.  

FOODIE W PODRÓŻY: Restauracja Water & Wine spod Nałęczowa dotychczas dostępna tylko na zamknięte spotkania od listopada organizuje otwarte wieczory degustacyjne.

Foodie-Week_meat-us-at-bohemia_odkupienie-win_gesina-20161121

 

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog stwierdziła, że warto się wybrać do miejsc kolorowych jak Plato, które ucieszą smakami, przypomną miłe chwile z hiszpańskich czy azjatyckich wakacji, przytulą dobrym klimatem i ciepłą atmosferą.

Restaurantica odwiedziła niepozorny barek Kresowe Smaki Valentyny, gdzie kuchnia jest prawdziwa, prosta i po prostu smaczna.

Madame Edith była w Raju w Niebie, uznała, że to prawdziwe Niebo w buzi i zadeklarowała, że chce jechać na Hawaje!

Krytyka Kulinarna zjadła steki w… sklepie rzeźnickim Buczer i oddała mu cześć i chwałę.

Tasteaway wybrali się do Tian House  i stwierdzili, że to dobre miejsce, jeśli szukacie autentycznych chińskich smaków

Food Snob opublikował wyniki swoich kilkutygodniowych badań, gdzie w Warszawie warto się wybrać na ostrygi