Foodie Week: Petarrda, Bez Gwiazdek i Inny Wymiar

Foodie Z 7 listopada 2016

NOWE MIEJSCA: Dzisiaj wieczorem na Powiślu zostanie otwarta restauracja Bez Gwiazdek z tercetem w składzie: Robert Trzópek, Jan Kęcik i Adrian Górniak. Na Wilczej od końca października działa bar o dźwięcznej nazwie Petarrda, gdzie można zjeść sushi burrito. Pomieszczenia na Świętokrzyskiej po zamkniętym Lokal 14 odżyły… na drinki i polską kuchnię zaprasza teraz Inny Wymiar. Na tyłach Nowego Światu schował się lokal z kuchnią hawajską – Raj w Niebie. Na Krakowskim Przedmieściu na naleśniki i pierogi można zajrzeć do Naleśników u Heyna. W Mad Dog Hot Dog’s na Mokotowie można kupić hot doga m.in. z białą kiełbasą albo z kalmarami i krewetkami. W Hali Koszyki Port Royal Fish & Oyster Bar specjalizuje się w rybach i owocach morza.

WYDARZENIA: W ostatnią sobotę Targ Śniadaniowy odbył się po raz pierwszy w hali zajezdni autobusowej na Żoliborzu. W ramach inicjatywy Films for Food w kinie Muranów można było zobaczyć premierę film Noma My Perfect Storm oraz wziąć udział w niedzielnym Fermencie na Muranowie.

Foodie-Week_Petarrda_Bez-Gwiazdek_Inny-Wymiar_20161107

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Food Snob lubi kuchnię polską, nie może jednak uznać na razie jej wydania w Innym Wymiarze za sukces, ale kibicuje dalszym eksperymentom i poszukiwaniom. Po kilku wizytach w Aruanie zadeklarował, że będzie tu nadal wracać dla smaków, umiaru oraz konsekwencji kuchni Szefa Witka Iwańskiego.

Good Place Warsaw ocenił Małą Polanę Smaków jako oryginalną, ciekawą, o smakach wyrazistych i zapadających w pamięć, niestety z nieco zbyt wysokimi cenami.

Tasteaway byli na obiedzie w Ed Red i uznali, że to miejsce w sam raz dla kochających mięso i steki.