Gdzie na gęsinę w Warszawie

Foodie R 18 listopada 2016

Jak co roku w listopadzie wiele restauracji wprowadziło do swojego menu sezonową kartę dań z gęsiną. To właśnie teraz gęsie mięso jest najsmaczniejsze, ponieważ późną jesienią kończy się cykl hodowlany tych ptaków. Poniżej znajdziecie wybrane przez nas restauracje podające gęsinę w Warszawie z przykładowymi pozycjami z karty dań.

Ale Wino Gęś 1

Ale Wino – w gęsinowym menu znajdziemy pastrami z gęsi, kapuśniak z pierożkiem z gęsi, gęś confit z sosem porto.

Ed Red W menu : czarny salceson z gęsich podrobów z bzem i tarniną, koktajl z gęsiej piersi, owsa, gęsiej esencji, sezonowanego żółtka z różą i ziołami, luzowane udo gęsie confit na korzennym jagielniku.

Enoteka – w specjalnym menu znalazły się m.in. rosół z pieczonej gęsi, carpaccio z półgęska, filet z gęsi pieczony w czerwonym winie z gnocchi buraczkowym

Focaccia Ristorante w gęsinowym menu znajdziemy: foie gras z selerem pieczonym w cieście solnym, consomme z gęsi z makaronem z gęsich jajek i fileta z gęsi z modrą kapustą 

Halka – w menu znajdziemy m.in. krupnik na gęsich żołądkach, pierś z gęsi w sosie cydrowym, nogę gęsią w sosie z rokitnika.

Igrek – w menu znajdziemy takie dania jak: zupa z pasternaku ze skwarkami gęsimi, sałatka z szarpaną gęsiną, paloną fetą i gruszką, pierś gęsia z sałatką z karczocha i puree selerowym, konfitowane udko gęsie z konfiturą wiśniową i frytkami z batata.

Kafe Zielony Niedźwiedź – w menu m.in. gęsi pipek z suską sechlońską i galuszkami,  udo z gęsi od Renaty Osojcy ze szpeclami, suską sechlońską i szarą renetą

Nowa Próżna  – w menu znajdziemy m.in. foie gras z gęsi, delikatne ravioli z gęsiną i leśnymi grzybami oraz pierś gęsią z zapomnianym, polskim żytem.

Opasły Tom  – w gęsinowym menu m.in. bulion z gęsiny z wędzoną suską sechlońską i ravioli z paloną kaszą gryczaną, gęś konfitowana z czerwoną kapustą, suską i puree z grochu i kaszy jaglanej

Sketch w Teatrze Wielkim –  w sezonowym menu m.in. pasztet gęsi z boczkiem złotnickim, kasztanami i chlebem z suszonymi owocami, barszcz biały na wędzonej gęsinie, pierś gęsia z konfitowanymi ziemniakami, czerwoną kapustą.

Waniliowa – do połowy grudnia można zamówić pastrami z gęsi z burakiem, gruszką i rukolą, orkiszowe ravioli z gęsią z żurawiną i rukolą oraz konfitowane udo gęsi z kapustą modrą i gnocchi.

Wilcza 50  w ramach gęsinowego menu proponuje smarowidło z gęsi z konfitura z jarzębiny, sałatę z wędzoną gęsią, gęsie udo

Varso Vie  – W ramach jesiennego menu z gęsią znalazły się: pierogi z gęsiną, żurawina, chutney gruszkowy, gęsie żołądki confit, jabłko, demi glace, gęsie udo, pieczony batat, szalotka, konfitura wiśniowa.

Zest by Kibartw sezonowym menu: kanapka z gęsim udkiem confit, kaszanka z gęsi w tempurze, luzowane gęsie udko pieczone w cydrze

Zorzaw gęsinowym menu znalazł się burger z rwaną nogą gęsi, potrawka z gęsiny w sosie chrzanowym, pâté z gęsi z piklowaną dynią.