Foodie Week: Bar Szawa, Kawka z kotem i Give Me Waffle

Foodie F 6 lutego 2017

HIT TYGODNIA: Nowe miejsce Bar Szawa zostało najczęściej czytanym przez Was newsem w zeszłym tygodniu. To bar z kuchnią hiszpańską i winem.

NOWE MIEJSCA: Cukiernia i kawiarnia Smaki Warszawy – znana z Centrum (róg Poznańskiej i Żurawiej) i Żoliborza, otworzyła swoją kolejną lokalizację – Smaki Warszawy na placu Grzybowskim. Bubble waffles zwane bąbel-waflami, czyli gofry z biszkoptowego bąbelkowego ciasta w formie rożka, rozprzestrzeniają się w Warszawie – Give Me Waffle otworzyło się przy Chmielnej. Kawka z kotem, kawiarnia wegetariańska oraz przyjazna weganom i osobom na diecie bezglutenowej, powstała przy Koszykowej. Ritual Cocktail Club – to nowy koktajl bar z Mateuszem Szuchnikiem i Pawłem Rodaszyńskim za barem. Sztyki Patyki Kraft Kitchen to nowe bistro z kuchnią międzynarodową przy Wilczej.  

ZAMKNIĘCIA: Niestety Krucza zbiera kolejne swoje ofiary. Po kilku miesiącach istnienia zamknęło się Om nom nom sushito serwujące pierwszą w Polsce hybrydę kuchni Meksykańskiej i Japońskiej – burrito i sushi czyli sushito.

Foodie Week Kawka

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Food Snob rozważał, czy Senses dostanie drugą gwiazdkę Michelin opisując swoją ostatnią wizytę.

Good Place Warsaw opisywał surrealistyczny klimat i dobrą kuchnię w restauracji Bunuel na Saskiej Kępie

Taste Away wrzucili restaurację Mada na listę swoich gruzińskich faworytów. Najedzeni i zadowoleni wyszli też z Podkowa Wine Depot.