Taverna Patris

ul.Wał Miedzeszyński 407Praga Południe, Warszawa
tel: 22 357 11 11

restauracja

Więcej szczegółów:

Meat the Greek, czyli jak Grek mięso jada

Foodie Z 31 marca 2017

Jak co roku Taverna Patris zaprasza na wiosenny festiwal greckich dań mięsnych Meat the Greek. Odwiedzając restaurację można samemu przekonać się jak Grecy mięso przyrządzają, przyprawiają i jak je podają gościom. 

Przez cały kwiecień w Tavernie Patris obowiązywać będzie specjalne menu. Będziemy mogli zamówić tu takie mięsne specjały jak: voeio kreas magolua – policzki wołowe duszone w oliwie z ziołami i papryką (39 zł), hirino gemisto – polędwiczka wieprzowa faszerowana serem haloumi i suszonymi pomidorami (36 zł), arni kleftiko – jagnięcina pieczona z warzywami i fetą w pergaminie (45 zł), katzikaki lemonato – koźlina pieczona w sosie cytrynowym (56 zł), brizola vodino – grillowany stek t-bone (69 zł), fileto arniou – grillowany schab lub polędwiczka jagnięca z sosem demi glace (59 zł).

Chętni na mięsną ucztę mogą wybrać mix grill me kreas – talerz grillowanych mięs dla 2 osób (szaszłyki z kurczaka, kofty z mielonej wołowiny, kotleciki jagnięce z kostką, szaszłyki wieprzowe) podawany z pitą i tzatzikami w cenie 59 zł.

 

Artykuł powstał we współpracy z restauracją Taverna Patris. Źródło zdjęć: Taverna Patris