Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych - Regionalia 2017

Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, ul. Marsa 56c, Warszawa

WYDARZENIE

21 - 23 Kwiecień, 2017
Więcej szczegółów:

Targi Regionalia 2017: 21 – 23 kwietnia

Foodie Z 18 kwietnia 2017

Regionalia 2017 – Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych – odbędą się w dniach 21 – 23 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. Podczas Targów odwiedzający mają okazję poznać tradycyjne i regionalne produkty z całej Polski oraz różnych stron świata. W tym roku ok. 150 wystawców będzie oferować żywność ekologiczną i organiczną: wyroby mleczarskie, sery, wędliny, miody, wina ekologiczne, oliwy, nalewki i wódki, tłoczone na zimo wyszukane oleje, herbaty, przyprawy oraz piwa z browarów regionalnych. Oprócz żywności będą prezentowane również kosmetyki bio oparte na naturalnych składnikach a producenci będą mogli się zapoznać z  propozycjami opakowań ekologicznych dla swoich wyrobów. Miłośnicy zwierząt domowych znajdą tutaj najwyższej jakości karmy dla swoich czworonożnych pupili. 

W piątek 21 kwietnia odbędzie się konkurs na Najlepszy Produkt Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2017. Zwycięzcy zostanie wręczona nagrodę główna – Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a statuetki i wyróżnienia Targów zostaną przyznane w kategoriach: Skarby Natury, Promile i procenty, Natura i Uroda oraz Rękodzieło.

Tego dnia odbędzie się również II edycja Mistrzostw Kulinarnych im. Hanny Szymanderskiej z polskim produktem regionalnym w roli głównej. Uczestnicy rywalizować będą w strefie otwartej dla publiczności, gdzie każdy będzie mógł przyglądać się jak powstają dania finałowe. W przerwie podziwiać będzie można pokazy mistrzów kulinarnych zakończone degustacją. Organizatorem Mistrzostw jest szef kuchni i działacz Slow Food – Kuba Korczak.

Podczas Regionaliów odbędzie się wiele degustacji, pokazów oraz atrakcji dla rodzin z dziećmi i spotkań ciekawymi gośćmi. Wizyta jest dobrą okazją do degustacji nowości, rozmów z producentami, zdrowych zakupów oraz przyjemnego spędzenia czasu.

Równolegle w Centrum Targowo-Kongresowym będą odbywały się Targi Turystyki i Wypoczynku Lato.

KIEDY:
Piątek 21 kwietnia: 10:00 – 17:00
Sobota 22 kwietnia: 10:00 – 18:00
Niedziela 23 kwietnia: 10:00 – 16:00

Warsaw Foodie jest partnerem Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2017

regionalia_2017-wide

Źródło grafiki: materiały prasowe organizatora Targów Regionalia 2017