Festiwal Wódki i Zakąski

ul. Zakroczymska 12 Śródmieście

WYDARZENIE

19 - 20 Maj, 2017
Więcej szczegółów:

5 rzeczy, które musisz zrobić na Festiwalu Wódki i Zakąski

Foodie R 17 maja 2017

Już w najbliższy piątek i sobotę – 19 i 20 maja – odbędzie się pierwszy w Polsce Festiwal Wódki i Zakąski. Podczas dwóch dni od południa do późnych godzin wieczornych będzie można wziąć udział w różnorodnych degustacjach i wydarzeniach. Podpowiadamy atrakcje, których nie można podczas festiwalu ominąć.

1. ZNAJDŹ swoje ulubione połączenie smaków spośród prezentowanych na festiwalu 200 różnych marek alkoholu (różnorodnych wódek, nalewek, miodów pitnych i likierów), a także 1000 dopasowanych do nich zakąsek. Do wyboru będą wódki, nalewki, miody pitne, gorzałki, okowity, czyste, gatunkowe, smakowe, deserowe, zbożowe, ziemniaczane, ziołowe, owocowe, kukurydziane, bezglutenowe, koszerne, lodowcowe, premium, super premium, ultra premium, srebrne, złote, platynowe, diamentowe, inwestycyjne i rocznikowe. Za komponowanie festiwalowych zakąsek odpowiedzialni będą szefowie kuchni trzech warszawskich restauracji: Michał Tkaczyk – szef kuchni restauracji Elixir by Dom Wódki, Małgorzata Marchewka – szef kuchni restauracji Folk Gospoda oraz Wojciech Pasikowski – szef kuchni restauracji Czerwony Wieprz. Nieograniczona konsumpcja trunków i zakąsek w cenie biletu. 

2. OBEJRZYJ Mistrzostwa Teamów Barmańskich Bar Masters, w trakcie których rywalizować będą ze sobą najlepsze polskie cocktail bary. Zawody organizowane będą przez Tomasza Małka – 6-krotnego Mistrza Świata Barmanów „flair”. Mistrzostwa odbędą się w piątek 19.05 od godziny 16:00 do 21:00. W piątek o godz. 21.00, a także w sobotę o 16:00 i 20:00 będzie można zobaczyć flair show Tomka Małka i Marka Posłusznego

3. POSŁUCHAJ opowieści Roberta Makłowicza, który będzie prowadził drugi dzień festiwalu i opowie o historii oraz tradycji łączenia  alkoholi z zakąskami oraz wprowadzi uczestników w tajemnice foodpairingu. Prelekcje odbędą się w sobotę o 14:00 i 18:00.

4. DOWIEDZ SIĘ o nowym projekcie Muzeum Wódki, który zostanie zaprezentowany w piątek o godz.15:00. Można też będzie obejrzeć unikatowe eksponaty z największej w Polsce kolekcji pierwszego takiego muzeum.

5. WEŹ UDZIAŁ w prezentacji Reset Hangover Information Center (czyli centrum leczenia kaca) z Amsterdamu. Doświadczeni specjaliści podzielą się wiedzą w jaki sposób zapobiegać efektom nadmiernego spożycia oraz zdradzą sekrety, w jaki sposób poradzić sobie z „efektem dnia następnego”. Prezentacja odbędzie się w piątek o godz. 15.30.

Przeczytaj także: Festiwal Wódki i Zakąski

Festiwal Wódki i Zakąski

 

Artykuł powstał w wyniku współpracy z Grupą Dom Wódki.