5 miejsc na: kuchnia hiszpańska

Marta Glinka 9 października 2012

Kuchnia hiszpańska nie należała  do tej pory do najbardziej popularnych narodowych kuchni w Warszawie. Powoli zaczyna się to zmieniać, w ostatnim czasie otworzyły się aż 3 hiszpańskie restauracje. Spośród obecnych w stolicy  lokali z kuchnią z półwyspu Iberyjskiego, wybrałyśmy 5 miejsc, które sprawdziłyśmy i możemy polecić.

Ole Tapas Steak

 

5 MIEJSC NA:  KUCHNIA HISZPAŃSKA

La Iberica –  Restauracja zlokalizowana jest w dzielnicy Wawer i  prowadzi ją z powodzeniem od 2010 roku dwóch Hiszpanów – Miguel i Jose. Knajpa Roku według Gazety serwuje znane hiszpańskie dania w wyśmienitej odsłonie.

Restauracja Espana – Otwarta w sierpniu restauracja mieści się w dawnym budynku Giełdy Papierów Wartościowych, przy rondzie de Gaulle’a.  Prowadzi ją Paco Torres, Hiszpan mieszkający w Warszawie. W menu oprócz popularnych patatas bravas znajdziemy dania rzadziej spotykane takie jak ogon z byka, ryby w sosie Pil Pil czy królika z czosnkiem.

Casa PabloPierwsza w Warszawie hiszpańska restauracja z kuchnią kreatywną. Hiszpański szef kuchni serwuje zarówno znane hiszpańskie dania jak i takie ciekawostki jak ogon wołu, confit prosięcia czy burger z piersi kaczki.

Ole Tapas Steak Restaurant – Restauracja zlokalizowana przy placu Trzech Krzyży specjalizuje się  w stekach i tapasach. To miejsce dla wielbicieli dobrej wołowiny. Steki przygotowywane są m.in. z wołowiny baskijskiej, galicyjskiej czy Wagyu.

Sol y Sombra – Tapas bar i restauracja, która oferuje prostą i dobrą kuchnię hiszpańską. W tradycyjnych wnętrzach podobnych do hiszpańskich barów zjemy tradycyjne hiszpańskie dania takie jak gaspacho, paella, ośmiorniczki po galicyjsku, jest także spory wybór tapasów.

 

 

2 odpowiedzi na “5 miejsc na: kuchnia hiszpańska”

  1. Iza napisał(a):

    Paco Torres może prowadzi Espanę, ale w niedzielę do niej nie zagląda. Wybrałam się tam specjalnie wczoraj z przyjaciółmi, kierując się Waszą rekomendacją. O 21.00 zamknięte na głucho. Przykry widok.

  2. Marek napisał(a):

    Byłem w Ole Tapas Steak Restaurant, steki z wołowiny COBE są najsmaczniejsze jakie jadłem w Warszawie: delikatne, rozpływające się w ustach. Foie gras poezja, idealne wino tres picos 2012. Obsługa miła a jedzenie na bardzo dobrym poziomie. Jeśli ktoś szuka hiszpańskich smaków to jest TO miejsce. Na pewno jeszcze nnie raz tam wrócę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *