Foodie Week: Filiżanka, Besamin i 8 i pół

Foodie F 1 września 2014

KONKURS: Pamiętajcie o naszym Konkursie z przewodnikiem GO OUT. Można wygrać aż pięć przewodników po restauracjach z atrakcyjnymi bonami zniżkowymi.

NOWE MIEJSCA: Znana kawiarnia z Żurawiej otworzyła swoją drugą lokalizację – Smaki Warszawy Żoliborz. Na Ursynowie powstała restauracja i wine bar DaWino. Na Muranowie w Muzeum Historii Żydów Polskich powstała restauracja Besamim. Nowy foodtrack poświęcony polskim ziemniakom z nadzieniem to Warsaw Potato. Od lipca przy Zgody działa kawiarnia Filiżanka. Dzisiaj rozpoczęło działalność zupełnie nowe bistro na Kruczej 8 i pół.

NOWA ODSŁONA: Włoska restauracja La Strada zmieniła lokalizację z Pragi na Żoliborz.

WYDARZENIA: Kukbuk i Cook UP zapraszają na Jesienne warsztaty z Kukbukiem w Cook Up– gotuje nadworny kucharz Kukbuka zwany Kuchcikiem.Od tego weekendu mogliśmy skosztować Pudliszkowych warzyw na Targu Śniadaniowym – w Warszawie dostępne będą jeszcze 20 i 21 września oraz 27 i 28 września.

Foodie_Week_Filizanka_2_original

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl podążyła za wyborem swojego synka Smakusia i kosztowała kuchni Balsamico Ristorante

Nakarmiona Starecka przeżyła ciecierzycowy odlot w Bekef na Hożej. Przekonywała też, że żeby zjeść prawdziwe wietnamskie dania nie trzeba wcale jechać do Wietnamu, wystarczy do Wólki Kosowskiej, ale adresów przezornie nie podała.

Podróżu-jemy wybrali się na Pragę, gdzie Art Bistro Stalowa 52 określili mianem „uczciwe”. Dla Four Seasons na Hożej słowem kluczem okazało się być „poprawnie”.

TasteAway w biegu zjedli lunch w Makaroni na Goworka

Little Hungry Lady proponowała Dwie Trzecie na spotkanie biznesowe a Blue Cactusa na tex-mex

Krytyka Kulinarna potwierdza, że Salto nie jest miejscem wyłącznie na mięso