Buon Natale! Włoskie Święta w Pasta Fresca

Foodie Z 8 grudnia 2016

Pasta Fresca, włoska restauracja zlokalizowana na Ursynowie, zaprasza na specjalne menu inspirowane Świętami Bożego Narodzenia, które pozwoli nam poznać, co jadają w okresie świątecznym Włosi z różnych regionów Półwyspu Apenińskiego.

Przez cały grudzień w ramach dań dnia przygotowanych przez pochodzącego z Neapolu szefa kuchni Nello Esposito będzie można natrafić między innymi na takie pozycje jak crema di barbabietole rosse al forno (rozgrzewający krem z czerwonych buraków), brodo con scampi (lekki bulion z krewetkami) czy anquilla in humido (węgorz na parze). Region Neapolu reprezentować będą m.in. tortellini di carne in brodo (ulepione na miejscu uszka z mięsem podane w bulionie) i calamarata con pesce spada (makaron przypominający wyglądem kalmary z sosem z pomidorów i miecznika). Smaki pochodzące z Toskanii to crostini bianchi e neri (białe i czarne grzanki z kurczakiem, kremem truflowym i pasztetem z wątróbek kurzych na koniaku) oraz ravioli con funghi porcini (przygotowywane na miejscu pierożki nadziewane suszonymi prawdziwkami). Z kolei przystawka affettati misti con insalata russa (szynka parmeńska, salami, mozzarella, grana padano, parmezan, pecorino, gorgonzola z sałatką jarzynową) – to ukłon w stronę górzystego Piemontu. W restauracji Pasta Fresca nie mogło zabraknąć włoskich deserów. Skosztujemy tu m.in. neapolitańskiego torta caprese (ciasto z czekolady i migdałów, bez mąki) czy migliaccio napoletano (ciasto karnawałowe z semoliny i ricotty w syropie z karmelizowanej pomarańczy i koniaku) oraz mediolańskiej panettone (baba drożdżowa z rodzynkami i skórką pomarańczową).

Żeby mieć pełen wybór świątecznej oferty należy wcześniej zadzwonić do restauracji i zamówić stolik na hasło „Wigilia w Pasta Fresca”. Z menu możecie zapoznać się tutaj (plik PDF).

pasta-fresca-christmas-menu

Źródło zdjęcia: materiały restauracji Pasta Fresca

GDZIE: Pasta Fresca, Al. KEN 57, Warszawa

TELEFON: 575 498 849

ŚREDNIE CENY: dania ze świątecznego menu 15 – 60 zł

STRONA INTERNETOWA: Facebook

pasta-fresca-restaurant-christmas

Źródło zdjęcia: materiały restauracji Pasta Fresca

 

pasta-fresca-restaurant-interior-christmas

Źródło zdjęcia: materiały restauracji Pasta Fresca

 

Artykuł powstał w wyniku współpracy z restauracją Pasta Fresca.