Foodie Week: VegeMałpa, SAN THAI i Miło Mi

Foodie F 18 września 2017

NOWE: Mokotów ma nową wegetariańską miejscówkę przy Racławickiej – VegeMałpa. W Śródmieściu przy Próżnej, w lokalu po Nowej Próżnej, otworzyła się nowa tajska restauracja SAN THAI. Tymczasem przy Al. Solidarności powstało nowe Miło Mi – serwuje wegetariańskie i wegańskie naleśniki.

WKRÓTCE: Zapowiada się kilka bardzo ciekawych otwarć. 29 września otworzy swoje lokale Hala Gwardii   – znajdziemy tu m.in. alzacki Flamm, brazylijski Brasil on the plate, hiszpańską Fiestę Sieste, hinduską restaurację Namaste czy polski Bar nie tylko mleczny. Na początku października otworzy się natomiast Filip z Konopii – pierwsza konopna restauracja z daniami w 100% roślinnymi. Zjemy m.in. hempburgery i hempdogi. Przy Nowym Świecie otworzy się druga lokalizacja Cocktail Baru MAX i Domu Whisky – pierwsza od lat funkcjonuje przy Kruczej.

WYDARZENIA: W sobotę na Muranowie odbywały się Urodziny Andersa z liczną gastronomiczną ofertą okolicznych miejsc – m.in. Przystawki, Warsaw Perk i Craft Beer Muranów.

RANKING: Dla pewności, że nic z ciekawych otwarć nie umknęło Wam w trakcie wakacji, przypomnieliśmy 15 najpopularniejszych wakacyjnych otwarć

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl relacjonowała otwarcie nowego studia kulinarnego Cook Story by Samsung w Miasteczku Wilanów, które uświetniła wizyta znanego nagradzanego szefa kuchni Michela Roux (m.in. Le Gavroche Londyn)

Krytyka Kulinarna 15 minut po powrocie z Winnego Garażu polecała to miejsce kawałek za Konstancinem

Good Place Warsaw wybrał pięć miejsc na śniadanie dobrze i tanio