Foodie Week: Shiso, Riva i Jadalnia

Foodie Z 23 października 2017

NOWE MIEJSCE: Na Bemowie bar O Kurczę pieczone serwuje chrupiące dania z kurczaka. Na warszawskiej Pradze w zabytkowej kamienicy zostało otwarte po długim remoncie Bistro Pod Sowami. W Międzylesiu pojawiła się restauracja Jadalnia, z szefem kuchni, który wcześniej pracował w Atelier Amaro. Na Woli lokal po restauracji Marc et Bella zajęła Riva – bar, kawiarnia i restauracja w jednym.  W Hali Gwardii działa Shiso Noodle Bar – bar z azjatycką kuchnią uliczną specjalizujący się w ramenie.

WYDARZENIE: W sobotę Magazyn Usta zorganizował już po raz trzeci Święto Kawy i Herbaty. Regionalny półfinał konkursu S. Pellegrino Young Chef odbywający się w Warszawie wygrał Marcin Popielarz z restauracji Biały Królik. Jeszcze tylko przez tydzień można próbować różnych dań z głowonogów na Festiwalu Ośmiornic w Tavernie Patris.

OTWARCIE WKRÓTCE: BioBazar przenosi się z budynków Fabryki Norblina na Woli do budynku Mercury w „Mordorze” na Mokotowie.

 

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica już trzykrotnie odwiedziła Talerzyki na Mokotowskiej i… jeszcze się jej nie znudziło!

Ale Meksyk wyszli zachwyceni daniami serwowanymi w wine barze Odkupienie Win,  a po obiedzie w Basico w Centrum mieli dosyć mieszane uczucia…

Malutko od kuchni zawitała do India Express a jej rodzina polubiła indyjskie jedzenie

Madame Edith po dwóch wizytach w Talerzykach  jest ciekawa jego kolejnych odsłon, skoro lokal tak dobrze sobie radzi już na początku

Maciej Je po zjedzeniu burgera w Ruszcie na Mokotowie docenił bułkę i dodatki, ale zawiodła go przeciągnięta wołowina…