Foodie Week: Mao, Luks Cafe, Gobi

Foodie R 18 grudnia 2017

NOWE MIEJSCA: Przy Marszałkowskiej otworzyła się nowa chińska restauracja Mao, w której chińscy kucharze gotują bez wykorzystywania glutaminianu sodu. Luks Cafe Espresso Bar to nowa kawiarnia otwarta niedawno przy Bartoszewicza, w miejscu po Sklepie z Goframi. W nowym Domu Szampana przy Przeskok możemy wybrać spośród 300 różnych etykiet win musujących. Kuchnię z dalekiej Mongolii poznamy w nowej restauracji przy Nowogrodzkiej – Gobi.

ZAMKNIĘCIA: Po 3 latach od otwarcia zamyka się Sketch w Teatrze Wielkim, lokal będzie działał do 23 grudnia. Tylko do 20 grudnia będziemy mogli odwiedzić restaurację Delikatesy Esencja, która zamyka się po 10 latach.

WYDARZENIA: Okres przedświąteczny obfituje w świąteczne targi. W niedzielę odbył się Wielki Świąteczny Targ w Fortecy, codziennie, do 23 grudnia możemy robić zakupy w Hali Gwardii, która zorganizowała specjalny Targ Świąteczny.

ZMIANA SZEFA KUCHNI: Artur Grajber od stycznia zacznie pracę na stanowisku Naczelnego Szefa Kuchni w Belvedere Gourmet Group.

PROMOCJA: Kupony rabatowe i vouchery do ponad 300 restauracji znajdziecie w najnowszym przewodniku GoOut 2018, a z Warsaw Foodie darmowa dostawa przewodnika.

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Froblog wybrała się do  Winsky Wine’n’Whisky Bar, który ją uradował i okazał się miejscem na które czekała. Odkrywała także zimową odsłonę restauracji Water & Wine w Drzewcach.

Foodsnob znalazł przynajmniej trzy powody, dla których będzie bywał w Winsky Wine’n’Whisky Bar przez cały rok.

Maciej.je zjadł przypadkiem sernik w Jasiu i Małgosi, próbował także nieziemskich hot dogów w dogidog

Krytyka Kulinarna znalazła prawdopodobnie najbardziej autentyczną włoską knajpę w tej części Polski – Cucina Povera w Zalesiu Górnym.

Tasteaway opisali 3 miejsca na świetne sushi na wynos .

Good Place Warsaw odwiedził Thaisty, który pogłaskał, ale także wymierzył cios. Wybrał się także do Orzo, przyznając że rebranding wyszedł miejscu na dobre.

Na Ostrzu Języka określiła Loco Mexicano jako jasny punkt na warszawsko-meksykańskiej mapie.

Ale Meksyk odwiedził hotelową restaurację Fusion w hotelu Westin.