Foodie Week

Foodie Week: La Vietnamita, Miss Mellow, Pani Onigiri

Foodie R 6 sierpnia 2018

NOWE MIEJSCA: Przy Wilczej otworzyła się nowa kawiarnia i cukiernia Miss Mellow. Na Kruczej od niedawna możemy skosztować kuchni ukraińskiej w nowej restauracji Craft Ukrainian Kitchen. W Falenicy przy ulicy Patriotów powstało Letnisko – restauracja z kuchnią polską i kontynentalną. Letnie klimaty znajdziecie także w nowym miejscu w Portcie Czerniakowskim – Za Sterami. W ostatnim czasie w Warszawie otworzyło się kilka miejsc z kuchnią azjatycką. Skok na Wok to lokal z kuchnią azjatycką specjalizujący się w daniach z woka otwarty ostatnio na Woli. W Miasteczku Wilanów od niedawna działa Pani Onigiri gdzie zjemy onigiri – japońskie ryżowe kanapki zawinięte w nori. Na kuchnię wietnamską możemy wybrać się do restauracji La Vietnamita, która po wielu miesiącach przygotowań została otwarta na Muranowie.

OTWARCIE WKRÓTCE: Na Solcu niedługo otworzy się Prosciutteria – lokal z włoskimi przekaskami do dzielenia z innymi i z winem.

WYDARZENIE: W weekend w Qchni Artystycznej odbyła się szósta edycja Targów Książki Kulinarnej. 

 

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl przygotowała kulinarny przewodnik po smakach Korfu, dzięki któremu będziecie mogli dowiedzieć się: Gdzie zjeść na Korfu?

Madame Edith zjadła menu degustacyjne w Bistro pod Sowami i w swoim tekście zachęca, żeby zapamiętać ten adres.

Kulinarnie Niepoważni zakochali się w arepas w nowym miejscu na Ursynowie z wenezuelskimi kanapkami Caracas Latin Flavours. Nie mogą też zapomnieć o ramenie, który zjedli w Mizu przy Duchnickiej. W Cool Cat TR odkryli  kuchenny collercoaster – po wyjściu czuli się jak wysiadając z kolejki górskiej.

Ale Meksyk zjadł i popił smacznie w L’avanti, nowej restauracji przy Grzybowskiej.

Wariacje Restauracje podziwiała wnętrza Mint Grey Flavours, wyszła jednak zawiedziona smakiem. Zjadła za to tatar idealny w Elixir by Dom Wódki.

Warszawski Smak polubiła włoskie klimaty na Poznanskiej w Toto Eataliano,odnalazła się także w azjatyckiej kuchni dla wymagających w Stan Surowy.

Na Ostrzu Języka opisała kolorowy street food Meksyku czyli La Catrinę z Saskiej Kępy. Odwiedziła także Warszawski Sen, gdzie spodziewała się petard, a dostałam po prostu przyjemny posiłek.

Good Place Warsaw po znajomości polecił Znajomi Znajomych, zjadł też pulled porka z bułą jak ze snu w Śnie Proroka

Rozkoszny z sentymentem nawiązującym do swojego francuskiego życia opisał naleśniki w Paris Minuit, a zaraz potem odwiedził świeżo upieczoną cukiernię Miss Mellow, która według niego weszła w cukierniczą niszę Warszawy.
Foodie Week