Foodie Week: Elemele, Gruby Josek i Fort 8 wkrótce

Foodie F 14 stycznia 2019

NOWE MIEJSCA: Jeśli mieliście wrażenie, że przycichło z vege miejscami w Warszawie, to absolutnie nic z tych rzeczy. Przy Emilii Plater otworzyło się w grudniu Elemele Vege House. Elektoralna ma natomiast nowe miejsce z kuchnią przedwojennej Warszawy – nazywa się Gruby Josek.  

5 MIEJSC NA: W naszym cyklicznym Top 5 wybraliśmy dla Was pięć najlepszych – naszym zdaniem – miejsc na kotleta schabowego

OTWARCIE WKRÓTCE: Ciekawe zapowiedzi przyszłych otwarć! W połowie roku ma się otworzyć Fort 8 w odrestaurowanych XIX-wiecznych koszarach na terenie historycznego Fortu VIII Służew. A tam przynajmniej kilka lokali gastronomicznych!

WYDARZENIA: Wybraliśmy dla Was warszawskie gastro akcje związane z 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można było licytować m.in. kolację z kimś znanym, warsztaty kulinarne, a nawet tabliczkę z własnym nazwiskiem przy barze.

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl wybrała swoje Restauracyjne Przeboje Roku 2018

Madame Edith znalazła raj dla wegetarian na Saskiej Kępie w Eden Bistro

Krytyka Kulinarna wybrała się do „cholesterolowego piekła” Big Adriano, gdzie zjadła „niezbyt lotne przekąski” i „konkretne rozczarowania”.

Na Ostrzu Języka zjadła „autentycznie smacznie” w Dos Tacos

Good Place Warsaw spróbował niemal połowy karty w Bosko TuThai i „nie było wtopy”

Kulinarnie Niepoważni wyszli z Munchies zadowoleni, ale bez „wznoszenia radosnych peanów”

Maciej Je zjadł dobre jedzenie za małe pieniądze w Pho2 na Powiślu