Foodie Week luty

Foodie Week: Kur & Wino, Bangkok Soi, B52

Foodie R 18 lutego 2019

NOWE MIEJSCA: Ten tydzień przyniósł nam wysyp nowych miejscówek na Muranowie – pisaliśmy o dwóch restauracjach i jednej kawiarni. Kur & Wino to lokal przy Andersa specjalizujący się w kurczakach serwowanych z różnymi dodatkami i sosami, a także winem. Zaraz obok otworzyła się kawiarnia Robusta Coffee, gdzie można wpaść nie tylko na kawę, ale także na śniadanie i ciacha. Nowa restauracja, która otworzyła się przy Jana Pawła – Bangkok Soi proponuje nam kuchnię tajską. To nie wszystkie nowości w Śródmieściu. Przy Marszałkowskiej od kilku dni działa B52, z kuchnią europejską, specjalizująca się w daniach z grilla.

A co poza centrum? Drugi  lokal z włoską Pinsą w Warszawie – Pinsa powstał w Royal Wilanów. W Ursusie otwarto nową restaurację z kuchnią indyjską Tikka Tango Food & Shisha, a na Pradze Północ przy Nieporęckiej od niedawna działa Lokalna Bistronomia specjalizująca się w kuchni polskiej.

WYDARZENIA: W weekend odbyła się II Wielka Uczta Warszawska w Koneserze, gdzie przy długim stole można było spróbować kuchni z różnych stron świata. Burger Sliders czyli mini burgery w stylu bałkańskim przejęli na Koszykową podczas Tygodnia Burger Sliders w restauracji na Bałkany.

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl pochwaliła wystrój i kuchnię w otwartej w Pałacyku Szucha restauracji Rest. Baczewskich. 

Street Food Polska docenił polską kuchnię w nowo otwartej restauracji przy Kruczej – Kongresówka.

Na Ostrzu Języka odwiedziła restaurację włoską  Toto Eataliano, którą określiła jako dyskomfort food.

Tasteaway wybrali się do Oro di Napoli i uznali, że nie warto jechać na pizzę i makaron aż do Łomianek. Spróbowali też dwóch dań w Bangkok Soi i planują wrócić po więcej.

Good Place Warsaw chwalił talerzyki w Komu Komu i planuje tam wrócić latem.

Kulinarnie Niepoważni znaleźli street food idealny w nowej tajskiej restauracji Bangkok Soi

Warszawski Smak uznała, że warto jechać aż na Bemowo, że spróbować sushi w Sushi Chef Bemowo.

Foodie Week luty