Tłusty Czwartek w Warszawie 2022. Gdzie iść na pączki?

Marta Michalska 17 lutego 2022

Po Walentynkach i Międzynarodowym Dniu Pizzy pora na propozycje na Tłusty Czwartek. Poniżej znajdziecie warszawskie miejsca wraz z krótkim opisem pączkowej oferty. Niektóre z opisanych miejsc serwują pączki nie tylko w Tłusty Czwartek.

Będzie Dobrze – piekarnia przygotowała 5 rodzajów pączków, które można zamawiać od 18 do najpóźniej 21 lutego. Propozycje to róża pomarańcza (przygotowany we współpracy z cukiernią MUUS), pistacja, lemon curd i pralina orzechowa, karmel oraz pekan (propozycja bezglutenowa).

Domo Bake – z okazji Tłustego Czwartku cukiernia  przygotowała box z ptysiami z różnymi nadzieniami, na przykład z kremem kokosowym, kremem kawowym czy z kremem z białej czekolady. Boxy można zamawiać do 20.02 a jego koszt to 70 zł

Doza – kawiarnia przygotowała 7 propozycji  pączków (w tym jedną wegańską), między innymi z lemon curd i bezą włoską, słonym karmelem, pistacją czy donut matcha z białą czekoladą (8-12 zł). Nie obowiązują rezerwacje ani limity pączków na osobę.

Eter Vegan Bakery – do wyboru są pączki i donuty w wersji smażonej oraz pieczonej. Dostępne smaki to róża-malina, cinnebomb, pralina oraz donut hibiskus-malina oraz pistacja-matcha. Wszystkie pączki są wegańskie.

FALLA – pączki będą dostępne w dwóch smakach – dzika róża i śliwka z czekoladą (8 zł za sztukę). Obie propozycje są wegańskie, a zamówienia przyjmowane są do 20 lutego.

Jaskółka – na Tłusty Czwartek kawiarnia oferuje zestaw 4 wegańskich pączków – z suszoną śliwką, różano-malinowy, z kremem kokosowym i słonym karmelem. Cena zestawu to 43 zł. Pączki można zamawiać na stronie internetowej z odbiorem w Tłusty Czwartek. Pączki będą dostępne także na miejscu w kawiarni na Żoliborzu oraz w kawiarni Iluzjon.

Miss Mellow – Zaprasza na pączki w 3 różnych smakach (m.in. malina-róża,  krem waniliowy, słony karmel), które można kupić w lokalu przy ulicy Wilczej.

MOD Donuts – donuty będą dostępne w MOD na Oleandrów, MOD Donuts na Paryskiej oraz w zaprzyjaźnionych kawiarniach. Nie obowiązują rezerwacje ani limity pączków na osobę.

Moko – pączki dostępne są w dwóch wariantach w wersji wegańskiej – orzech laskowy z czekoladą oraz gruszkowa konfitura z czarną porzeczką. Zamówień można dokonywać drogą mailową.

MUUS – zamówienia na pączki można składać do 20.02. W tegorocznej ofercie znajdziemy pączki zarówno oblane lukrem, jak i te obtoczone w cukrze. Do wyboru są 4 warianty: powidła śliwkowe, kajmak z konfiturą porzeczkową oraz krem pistacjowy (6-9 zł). Czwarty wariant powstał przy współpracy z piekarnią Będzie Dobrze. MUUS zaprasza na pączki nie tylko w tłusty czwartek, ale także w środę 23.02 i piątek 25.02.

Pajda Manufaktura Chleba – oferuje 4 pączki na słodko (między innymi z kremem pistacjowym, z kremem mango-marakuja czy z ciemną czekoladą i wiśniowym lukrem) i jeden wytrawny z kaszanką (7-9 zł). Można kupić małe i duże boxy z pączkami (35-69 zł). Zamówienia przyjmowane są do 18 lutego poprzez stronę internetową.

The Cool Cat – propozycją restauracji na Tłusty Czwartek jest pączkoburger w wersji mięsnej oraz wegańskiej. Mięsny pączkoburger ma w środku szarpany polik wołowy, kimchi, bekon i sos serowy, natomiast wegański składa się z mixu jackfruita, kwiatu bananowca, yuby i seitanu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *