Mod Donuts

7 miejsc na nietypowe pączki w Tłusty Czwartek

Foodie R 7 lutego 2018

Tłusty czwartek to dzień kiedy prawie wszyscy sięgamy po pączki. A co mamy zrobić jeśli zamarzą nam się pączki, ale nietypowe? Podpowiadamy, gdzie można zjeść w Tłusty Czwartek „inne”, niekoniecznie tradycyjne pączki.

1.The Cool Cat proponuje tego dnia Pączkoburgera, który będzie dostępny przez cały dzień. Pączkoburger to pączek z lukrem, szarpanym polikiem wołowym, kimchi, bekonem i serem mimolette.

pączkoburger

źródło: Facebook The Cool Cat

2. Mod Donuts.  W MOD są wyrabiane i dostępne na miejscu pączki  z dziurką i  kolorowymi, smakowymi polewami. Produkowane są ręcznie na bazie polsko-francuskiej receptury w pracowni przy Oleandrów. Mają kolorowe polewy i różne smaki takie jak hibiskus, cytryna z makiem, mango, mleczna czekolada, lawenda,  lemon curd z włoską bezą, matcha i biała czekolada czy solony karmel. Ciekawy film o produkcji Mod Donuts nakręciła Minta Eats.

Mod Donuts

źródło zdjęcia: Mod Donuts Facebook

3. Jaskółka, żoliborska kawiarnia zaprasza w Tłusty Czwartek na pączki  wegańskie, a także propozycje bez cukru w czterech różnych smakach: różane, mango, malinowe i daktylowe.

4. W Think Love Juices na Saskiej Kępie zjemy m.in. pączki bezglutenowe  w czekoladzie.

5. Cafe Powoli przy Smoczej w Tłusty Czwartek oprócz tradycyjnych pączków z konfiturą różaną oferuje pączki z kminkiem inspirowane przedwojennymi wolskimi tradycjami.

6. Warszawski Lukier zaprasza na kolorowe pączki z dziurką i kolorowymi dodatkami, a także tort oreo & donuts.

Warszawski Lukier

źródło zdjęcia: Warszawski Lukier

7. W Legal Cakes w Tłusty Czwartek zjemy pączki bez cukru, bez laktozy, bez glutenu dostępne w dwóch wielkościach i trzech smakach: z polewą ze słonego karmelu z solą himalajską, z polewą czekoladową z wiórkami kokosowymi, z nadzieniem owocowym i cukrem pudrem z erytrolu.

Legal Cakes

źródło zdjęcia: Facebook Legal Cakes