Foodie Week

Foodie Week: Gangam, Hello Vietnam, Chwast Polski

Foodie R 27 stycznia 2020

NOWE MIEJSCA:

Dwie nowe restauracje z kuchnią z Azji otworzyły się na Woli, przy Kolejowej. Pierwsza z nich to Gangnam, restauracja z kuchnią koreańską specjalizująca się w korańskim bbq i korean pot. Drugi lokal to restauracja z kuchnią wietnamską Hello Vietnam. Kolejna restauracja z kuchnią azjatycką –  Akita Ramen specjalizująca się w kuchni japońskiej otworzyła się przy Grzybowskiej i zamknęła kilka tygodni po otwarciu.

W gorącej  lokalizacji przy Kruczej, w której rotacja lokali następuje w ekspresowym tempie, otworzyło się nowe miejsce. Sunset Grill & Bar to lokal z kuchnią turecką. Na Ursynowie otworzyła się nowa restauracja z kuchnią włoską – Maristella. Włoskich smaków możemy od niedawna skosztować także przy placu Konstytucji w Ciccus Osteria i Prosciutteria. Na Muranowie, przy Pokornej, w miejscu zamkniętej restauracji Wino & Friends powstało Lily’s Bistro. Przy Emilii Plater otworzyło się nowe miejsce dla poszukiwaczy tradycyjnej kuchni polskiej w wersji wegańskiej – Chwast Polski.

PODSUMOWANIE:

Zajrzyjcie do naszego podsumowania roku 2019. Znajdziecie tam informację ile nowych restauracji opisaliśmy, w jakich dzielnicach się otwierały, jaką kuchnię serwują.

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl w ramach swoich kulinarno-podróżniczych tekstów przybliżyła co zobaczyć i co zjeść w regionie Ticino w Szwajcarii. 

Madame Edith wybrała się do restauracji Forty w Forcie Mokotów, której wieszczy sukces w 2020 roku. W  cukierni Kozak w Falenicy spróbowała słynnych pączków z różą i innych słodkości.

Głodna opisała najlepsze warszawskie bary 2019 roku, a także najlepsze pizze neapolitańskie w Warszawie.

Kulinarnie Niepoważni wybrali się ponownie do Bangkok Soi, uznając ją za nr. 1 jeśli chodzi o restauracje tajskie w Warszawie. Zjedli także tłusto, smacznie i pornfoodowo w nowym streetfoodowym miejscu przy Mokotowskiej Foodie Rollins.

Good Place Warsaw wpadł na cynamonowego rolla i wietnamską kanapkę Bahn mi do Cafe Doza. W SEN zachwyciły go koktajle, dania określił jako wzloty i upadki.

Travelslovefood pozytywnie ocenili klasyki kuchni tajskiej w San Thai przy Próżnej.

Foodie Week