Foodie Week: Chik Chak, Boska, Po Drodze

Marta Glinka 9 marca 2020

NOWE MIEJSCA: W Alejach Jerozolimskich powstał nowy lokal z klopsikami obiadowymi i daniami podawanymi w dwie minuty Fastie Fast Good. Nowy bar mleczny Bar Akademicki Bielany otworzył się przy Broniewskiego. Boska to nowa cukiernia rzemieślnicza na Żoliborzu. Nowe miejsce z kawami alternatywnymi i piwami rzemieślniczymi Sacred Mill Brew Bar otworzyło się przy Grzybowskiej. Chik Chak to nowa restauracja z daniami wegetariańskimi z Izraela działająca przy Hożej. Na Woli powstała nowa włoska restauracja Louis pizza & pasta. Przy Żelaznej od niedawna mieści się nowa restauracja turecka – Awat. Nowa kawiarnia speciality  Po Drodze otworzyła się przy Bagateli. Shiso Ramen wcześniej znany jako foodtruck i stoisko w Halii Gwardii otworzył swój stacjonarny lokal przy Koszykowej.

NOWE ODSŁONY: Koreańska restauracja Korea Town Rest po 3 latach od otwarcia przeniosła się do nowej większej lokalizacji przy ulicy Puławskiej.

ZAMKNIĘCIE: Po 16 latach od otwarcia Michel Moran zamyka swoją restaurację z francuską kuchnią Bistro de Paris. Lokal działa tylko do połowy marca.

WYDARZENIE:  W niedzielę 8 marca w PKiN odbyła się kolejna edycja Wege Festiwalu poświęconemu wegańskiemu jedzeniu.

PODSUMOWANIE: Jak co miesiąc zaprezentowałyśmy listę wszystkich nowych lokali, które opisałyśmy w ostatnim miesiącu. W tekście „Nowe restauracje w Warszawa – luty 2020” znajdziecie krótki opis 17 lokali z informacją o rodzaju kuchni i dzielnicy w której się otworzyła.

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl W drugiej części kulinarnego przewodnika po Galicji  oprowadziła po winnicach, targach i innych kulinarnych atrakcjach regiony.

Madame Edith wybrała się do Charlotte Boullion i poleca na obiad i croissanta.

Tasteaway wyszli zachwyceni z nowej pizzerii neapolitańskiej Nonna Pizzeria.

Na Ostrzu Języka z tęsknoty za morzem z przyjemnością zjadła ryby i owoce  morza w restauracji Porto.wa.

Kulinarnie Niepoważni wyszli zadowoleni z mięsnego miejsca na Powiślu Byk Bar. Wrócili też do Korea Town Rest, która według nich po przeprowadzce złapała lekką zadyszkę.

Travelslovefood porównali nowe lokale na placu Hallera do tego co można zobaczyć na Zbawixie.

Good Place Warsaw odwiedził Viet Station przy Chmielnej.