Va Bene Cicchetti

ul. Waryńskiego 9CŚródmieście, Warszawa

Więcej szczegółów:

Va Bene Cicchetti – wenecki bar w centrum Warszawy

Marta Michalska 29 sierpnia 2022

Od 2019 roku na Powiślu działa Va Bene rzymski zakątek w Warszawie znany z pizzy na kawałki i makaronów. Od sierpnia 2022 możemy natomiast odwiedzić wenecką odsłonę Va Bene – Va Bene Cicchetti, miejsce stworzone przez Agatę Szaran i Emanuele Guidi. Nowa odsłona Va Bene mieści się przy ulicy Waryńskiego 9c, w miejscu gdzie poprzednio działała burgerownia Chwast Food.

Nazwa nowego miejsca pochodzi od tytułowych cicchetti – przekąsek do wina, z których słynie Wenecja. Za stworzenie menu odpowiada pochodzący z Palermo Giacomo Carreca, który związany był z m.in. z restauracją Diverso, a swoje doświadczenie zdobywał w gwiazdkowych restauracjach europejskich.

W menu znajdziemy między innymi kalmary z kolendrowym majonezem, ostrygi z azjatyckim twistem z mango, yuzu i ponzu, włoską parmigianę z bakłażanem, pomidorami i 34-miesięcznym parmezanem, a także przekąski z ośmiornicą czy na bazie polenty. Va Bene Cicchetti to także selekcja win oraz drinki na bazie Martini Fiero, cynaru, Campari oraz weneckiej wersji aperitivo – Select Spritz, który podawany jest z oliwką. Wenecki klimat inspirowany barami w Wenecji dopełnia wystrój zaprojektowany przez studio NOKE Architects, a także identyfikacja wizualna stworzona przez graficzkę Olę Niepsuj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *